Kuveyt Türk Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Kuveyt Türk Altın Hesabı Nasıl Açılır?

31 Ocak 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Birikimlerinizi altın olarak değerlendirmek, aynı zamanda da çalınma ve kaybolma riskine karşı korumak istiyorsanız Kuveyt Türk altın hesabı dahilinde hesap açtırabilirsiniz. Kuveyt Türk vadesiz altın hesabı Kuveyt Türk Altın Cari Hesabı olarak müşterilerin hizmetine sunulmuştur. Kuveyt Türk katılım bankacılığı alnında faaliyet göstermektedir. İslami prensiplere uygun olarak bankacılık hizmeti veren Kuveyt Türk altın bankacılığı konusunda da bu titizliğini sürdürmektedir. Kuveyt Türk altın hesabı nasıl açılır hakkında detaylı bilgi yazının devamındadır.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Hakkında!

Kuveyt Türk altın bankacılığı kapsamında vadeli ve vadesiz altın hesabı, altın günleri, birikimli altın hesabı, vb. gibi ürünler tasarlamıştır. Bu yazımızda Kuveyt Türk vadesiz altın hesabı hakkında bilgi vermeyi amaçladık. Kuveyt Türk Katılım Bankası altın hesabı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Kuveyt Türk Katılım Bankası vadesiz altın hesabı ile altınlarınızı çalınma ve kaybolma riskine karşı koruyabilirsiniz.
  • Hesap kapsamında istediğiniz an altın alım satım işlemi gerçekleştirilebilmektedir.
  • Kuveyt Türk altın hesabı uyarınca altın alım satım asgari 0,01 gram altın ile yapılabilmektedir.
  • Bahse konu altın hesabı kapsamında birikimleriniz 995/ 1000 saflık derecesinde gram altın cinsinden saklanmaktadır.
  • Kuveyt Türk altın cari hesabı dahilinde bulunan altınlarınız ile altın çek düzenleyebilirsiniz.

Bankaların altın günleri, diğer banka altın hesapları hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

  • Ayrıca hesaptaki altınlarınızı altın havale yapabilir ve fiziki altın olarak çekebilirsiniz.
  • Fiziki altın çekme işlemini Kuveyt Türk Katılım Bankası şubelerinden yapabileceğiniz gibi İşlematik’lerden de gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kuveyt Türk altın hesabınızdaki altınlarınız ile Kuveyt Türk altına altın katılma hesabı açabilirsiniz.
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası TL, Euro, Dolar mevduat hesaplarınızdan avantajlı kurla altın alım satımı yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Kuveyt Türk Katılım Bankası altın hesabı bankanın şubelerinden açılabileceği gibi, Kuveyt Türk internet ve mobil şubeden de açılabilmektedir. Kuveyt Türk altın hesabı kar payı oranları bahse konu altın cari hesabı dahilinde bulunmamaktadır. Kar payı oranları vadeli altın hesabı kapsamında uygulanmaktadır. Kuveyt Türk altın hesabı işletim ücreti müşteri özelinde banka tarafından belirlenmektedir.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Caiz Mi?

Kuveyt Türk altın hesabı caiz mi sorularına cevaben söylenebilecek tek şey; Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın İslami prensiplere uygun bankacılık hizmeti verdiğini deklare etmiş olmasıdır. Bankaların altın günleri, diğer banka altın hesapları hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.