KT Almanya Konut Kredisi KT Almanya Mortgage Sistemi

KT Almanya Konut Kredisi KT Almanya Mortgage Sistemi

7 Şubat 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Almanya’da konut sahibi olmak isteyen, başkasının evine boştan yere kira ödemek istemeyen vatandaşlar, KT Bank Almanya konut finansmanı ile kendi evini satın alabilir ve böylece kira ödemekten kurtulabilir. Aynı zamanda kendi evine yatırım yapmış olan vatandaşlar; bu sayede finansman taksitleri sona erdiğinde kendi evine tamamen sahip olabilmektedirler. Üstelik KT Bank katılım bankacılığı kapsamı altında İslami bankacılık kurallarına göre bankacılık faaliyeti yürüttüğü için KT Almanya konut finansmanı faiz içermez, kar payı içerir. KT Almanya Konut Kredisi KT Almanya Mortgage Sistemi hakkında haberimizde detaylı bilgi sahibi bulabilirsiniz.

Faiz barındırmayan KT Almanya ev kredisi sayesinde İslami koşullara uygun olarak evini satın alan kişi, bankaya olan borcunu 10 yıla kadar vadelendirerek geri ödeyebilmektedir. Aylık sabit taksitler ile geri ödenen borç tamamlandığında kişi evinin tamamına sahip olmuş olur.

KT Almanya Konut Kredisi KT Almanya Mortgage Sistemi

Faizsiz konut kredisi kıstasları doğrultusunda sağlandığı için KT Almanya ev kredisi diğer kredi ürünlerinden biraz farklıdır. Müşteri almak istediği ev için elinde bulunan nakit meblağı ortaya koyar ve üzerini de KT Bank kendi finansmanı ile destekleyerek satın alır. Müşteri ve KT Bank evi satın alırken koydukları sermaye oranında krediye konu eve sahip olurlar. Müşteri, bankanın elinde bulunan ev hisseleri için KT Bank’a 10 yıla varan vadelerde kendi belirlediği sürede taksitler ile ödeme yapmaya başlar. Müşteri yaptığı ödemeler doğrultusunda evinin hisselerini kendi üzerine alır ve nihayetinde konut finansmanı tamamen ödendiğinde kişi evinin tamamının sahibi olur.

KT Almanya Konut Kredisi Faiz Oranı Kaç?

KT Bank İslami bankacılık yaptığı için faiz kullanmaz. KT Bank konut finansmanı kapsamında alınmasına aracılık ettiği evin üzerine belli bir kar payı koyarak müşteriye evi satar. Bu kapsamda KT Almanya ev finansmanı kar oranı yıllık yüzde 2,99 olarak tayin edilmiştir. KT Bank Almanya ev kredisi dahilinde banka tarafından belirlenen yüzde 2,99’luk kar oranı müşterinin talep ettiği finansman tutarına yahut geri ödeme için talep ettiği finansman vadesine göre farklılık arz etmemektedir ve 2,99 noktasında sabittir.

KT Bank Almanya Konut Finansmanı Hesaplama

Almanya’da ev satın almak ve Almanya’da ev sahibi olmak isteyen, bunu da KT Bank’tan edineceği finansman desteği ile yapmak isteyen vatandaşlar için bir örnek hesaplama yapmakta yarar var. Almanya konut kredisi hesaplama örneği…

  • Almanya ev finansmanı kullanılan tutar: 100.000 Euro konut finansmanı
  • Almanya ev finansmanı geri ödeme vadesi: 120 ay konut finansmanı geri ödeme
  • Almanya ev finansmanı kar oranı: Yıllık yüzde 2,99 konut finansmanı kar oranı
  • Almanya ev finansmanı aylık taksitleri: 965 Euro konut finansmanı taksitleri
  • Almanya ev finansmanı toplam geri ödeme: 115.806 Euro konut finansmanı toplam geri ödeme tutarı

Almanya KT Bank şubeleri için buraya göz atabilir, KT Bank Almanya şube bilgileri ve Kuveyt Türk Almanya şubeleri iletişim bilgileri hakkında bilgi edinebilirsiniz.