KRVGD: Kervan Gıda Esas Sözleşme Tadil Metni Açıklaması

KRVGD: Kervan Gıda Esas Sözleşme Tadil Metni Açıklaması

24 Nisan 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

KRVGD: Kervan Gıda esas sözleşme tadil metni açıklaması… Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi; Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan, Şirketi Esas Sözleşmesi’nin ‘Sermaye ve Pay Senetleri’ başlıklı 6. maddesini içeren esas sözleşme tadil metninin Ticaret Bakanlığı onayı için 22.04.2021 tarihinde başvuru belgeleri ilgili bakanlığa gönderildiğini açıkladı. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca Kervan Gıda yeni yatırımlar haberi için de buraya göz atılabilir.

KRVGD: Kervan Gıda Esas Sözleşme Tadil Metni Açıklaması

Kervan Gıda’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 09.12.2020 tarihli ve 2020/32 karar numaralı toplantısı sonucunda Şirketimiz paylarının ilk halka arzında gelen talebin satışa konu olan tutardan yüksek olması nedeniyle ek satışa konu olan 2.250.000 TL nominal değerli 2.250.000 adet A grubu payın satışı ile birlikte A grubundan B grubuna dönüştürülmesi sonucunda, Şirketimiz esas sözleşmesinin fiili duruma uyarlanması için, Şirketimiz Esas Sözleşmesi’nin ‘Sermaye ve Pay Senetleri’ başlıklı 6. maddesini içeren , esas sözleşme tadil metnine Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygun görüş verilmiş ve onaylı belgeler 22.04.2021 tarihinde tarafımıza ulaşmıştır.

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan, Şirketimiz Esas Sözleşmesi’nin ‘Sermaye ve Pay Senetleri’ başlıklı 6. maddesini içeren esas sözleşme tadil metninin Ticaret Bakanlığı onayı için bugün (22.04.2021) başvuru belgeleri ilgili bakanlığa gönderilmiştir.

Saygılarımızla, ”


Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/930657