KORDS: Kordsa Türkiye İzmit Tesisi Yatırım Kararı Aldı

KORDS: Kordsa Türkiye İzmit Tesisi Yatırım Kararı Aldı

29 Ağustos 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

KORDS: Kordsa Türkiye İzmit Tesisi yatırım kararı aldı… Kordsa Teknik Tekstil Anonim Şirketi tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a; “Kordsa Türkiye İzmit Tesisi Yatırım Kararları” hakkında açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada; tekkorda olan global talebin artmasına cevap verebilmek üzere 7 milyon Amerika Doları tutarında tekkord üretim hattı yatırımı ve yurtiçi büyümeyi devam ettirmek ve ihracat pazarlarımızdaki fırsatları değerlendirebilmek amacıyla 5 milyon Amerikan Doları tutarında mevcut hatta ilave hat olarak Polipropilen Monofilament Fiber Donatı (Kratos PP) üretim hattı yatırımı planlandığı belirtildi. Yatırımların 2024 yılı ilk çeyreğinde devreye alınmasının planlandığı deklare edildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

KORDS: Kordsa Türkiye İzmit Tesisi Yatırım Kararı

Kordsa Teknik Tekstil Anonim Şirketi yatırım kararı hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimizin bugün yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda görüşüldüğü üzere, Kordsa Türkiye İzmit Fabrikası’nda;

  1. Yüksek performans lastiklerinde kullanılan tekkorda olan global talebin artmasına cevap verebilmek üzere 7 milyon Amerika Doları tutarında tekkord üretim hattı yatırımı yapılmasına;
  2. İnşaat güçlendirme sektöründeki büyüme stratejilerimize paralel olarak, yurtiçi büyümeyi devam ettirmek ve ihracat pazarlarımızdaki fırsatları değerlendirebilmek amacıyla 5 milyon Amerikan Doları tutarında mevcut hatta ilave hat olarak Polipropilen Monofilament Fiber Donatı (Kratos PP) üretim hattı yatırımı yapılmasına karar verilmiştir.

Kordsa Türkiye’nin İzmit tesislerinde yapılacak bu yatırımların 2024 yılının ilk çeyreğinde devreye alınması planlanmaktadır. ”