Faiz İndirimli Halkbank Konut Kredisi

Faiz İndirimli Halkbank Konut Kredisi

13 Temmuz 2020 1 Yazar: Şerife Uslu

Hazır konut fiyatlarında indirimler oluyor, ev almanın tam sırası diye düşünüyor, yahut hayalinizdeki eve kavuşmak istiyorsanız Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi ürününden faydalanabilirsiniz. Zira Halkbank da, konut kredisi faiz oranlarında indirime gitti. Cazip koşullarla hizmetinize sunulan bu ürün piyasa koşullarında göre düşük faiz oranı ile dikkatinizi çekecek! İşte faiz indirimli Halkbank konut kredisi detayları…

Faiz İndirimli Halkbank Konut Kredisi

Halk Bankası konut kredisi ürünü uyarınca 120 aya varan vade imkanı sunmaktadır. Yani evinizin rahatlığını sürerken, kira öder gibi taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Halkbank Hesaplı Evim kapsamında faiz oranları aylık yüzde 0,94’den başlamaktadır. Faiz oranı kullanılan kredi meblağına göre farklılık göstermektedir. 500 bin TL’ye kadar kullanılan kredilerde aylık yüzde 0,94 faiz oranı; 500.001 ile 1 milyon TL arası kredi kullanımlarında aylık yüzde 0,99 faiz oranı ve son olarak 1 milyon üzeri finansman kullanımlarında da aylık faiz oranı aynı seviyeden uygulanmaktadır. Bununla birlikte müşteri özelinde, kişinin kredi notuna göre faiz oranının değişebileceği de göz önünde bulundurulmalıdır.

120 aya varan vadelerde kredi geri ödemelerinizi aylık eşit taksitlerle yapabileceğiniz gibi, bütçenize göre belirlediğiniz tutarlarla da yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Halk Bankası Hesaplı Evim Konut Kredisi kapsamında 3 ay erteleme seçeneği de bulunmaktadır. Hesaplı Evim dahilinde pek çok fırsat sizi bekliyor diyebiliriz yani.

Faiz indirimli Halkbank konut kredisi kapsamında uygulanan faiz oranlarından yararlanabilmek için; hayat sigortası, konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası yaptırmak, 3 adet fatura ödeme talimatı vermek, kredi kartı başvurusu yapmak ve en az bir taksit tutarı kadar kredili mevduat hesabı açtırmak gerekmektedir.

Konut kredisi dahilinde tahsil edilen ekspertiz ücreti, ipotek tesis bedeli ve sigorta primleri kullanılan krediye ve konut özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Size en uygun konut kredisi seçenekleri için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Faiz İndirimli Halk Bankası Hesaplı Evim Konut Kredisi Hesaplama Örneği

Müşteri kredi notu bir miktar düşük olan ve bu nedenle aylık yüzde 0,98 faiz oranından konut kredisi kullanan kişiler için hesaplama örneği şu şekilde gerçekleşecektir.

  • Kullanılan kredi tutarı: 100.000 TL
  • Faiz oranı: % 0,98
  • Aylık taksit tutarı: 1.420,87 TL
  • Geri ödenecek toplam miktar: 170.504,34 TL
  • Kredi tahsis bedeli: 500 TL
  • Diğer masraflar (ekspertiz bedeli, ipotek tesisi bedeli): 806 TL (takribi)

Halkbank Konut Kredisi Başvurusu

Halk Bankası Hesaplı Evim kredisine Halkbank şubelerinden başvurabileceğiniz gibi Halkbank internet sitesinden de başvuru yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi Halkbank resmi internet sitesi https://www.halkbank.com.tr/ üzerinden de edinilebilir ve konut kredisi başvurusu yapılabilir.