Konut Kredisi Faiz Oranları 2020 Faiz Düşüren Bankalar!

Konut Kredisi Faiz Oranları 2020 Faiz Düşüren Bankalar!

29 Şubat 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Merkez Bankası faiz indiriminin ardından bankalar da kredi faiz oranlarında indirime gittiler. Bankaların faiz indirimleri finansman ihtiyacı olan tüketiciye büyük avantaj sağlarken ülke ekonomisini de canlandırmıştır. Söz konusu faiz indirimi fırsatını kaçırmayan tüketici gerek ihtiyaç kredisi gerekse konut kredisi kullanarak finansman gereksinimini sağlamıştır. Özellikle ev sahibi olmak isteyen müşteriler konut kredi faiz oranı indirimi sayesinde kredi kullanarak istedikleri evi satın alabilmiş ve bu sayede de konut piyasasına canlılık katmışlardır. Konut kredisi faiz oranları düştü! Konut kredisi faiz oranları 2020 haberimizde pek çok bankanın güncel konut kredisi faiz oranlarını bulabilirsiniz.

Bankaların Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları 2020!

2019 yılı konut piyasası için pek karlı bir yıl olmamış, konut satış hacmi diğer yıllara göre düşük seviyede kalmıştır. TC Merkez Bankası faiz indirimleri sonucunda bankalar da kredi faiz oranlarında indirime gitmişlerdir. Özellikle konut kredisi faiz oranlarındaki indirim tüketici tarafından ilgi görmüş, bu sayede de piyasa canlanmıştır. Konut kredisi faiz indirimi fırsatını kaçırmayan tüketici konut sahibi olmuşlardır. Sizler için bankaların konut kredisi güncel faiz oranlarını derledik. Bankaların güncel konut kredisi faiz oranları şu şekilde listelenebilir:

  • Vakıfbank konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 0,99,
  • Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı aylık % 0,99,
  • Halkbank güncel konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 0,99,
  • TEB güncel konut kredisi faiz oranı aylık % 1,15
  • İş Bankası konut kredisi faiz oranı aylık % 1,17
  • ING Bank güncel konut kredisi faiz oranı aylık % 1,29
  • Akbank konut kredisi faiz oranı aylık % 1,17 şeklindedir.

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları için buraya göz atabilirsiniz.

Konut Kredisi Hesaplama 2020!

Halk Bankası konut kredisi hizmetinden faydalanarak 100.000 TL finansman sağlamak isteyen müşteri aylık 0,99 faiz oranından faydalanacaktır. Kredi geri ödemelerini 120 ay vadede tamamlamak isteyen müşterinin aylık taksitleri 1.427,78 TL olacaktır. Toplamda geri ödenecek miktar 171.333,72 TL şeklindedir. Tutarlar takribi olup; bankanın müşteriye yapacağı hayat sigortası, konut için gereken DASK, tapu ipotek bedeli ve ekspertiz ücreti gibi tutarlar nedeniyle geri ödenecek tutarlarda değişiklik olabilmektedir. Bu nedenle nihai konut kredisi ödeme planı konut kredisi kullanılacak banka tarafından çıkarılacaktır.