KONTR: Pomega Enerji Depolama Teknolojileri İçin 210 Milyon Dolar Değerleme

KONTR: Pomega Enerji Depolama Teknolojileri İçin 210 Milyon Dolar Değerleme

11 Ağustos 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

KONTR: Pomega Enerji Depolama Teknolojileri 210 milyon dolar değerleme ile hisselerinin yüzde 10’u oranında yatırım alıyor… Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; Türkiye’de önde gelen büyük bir kurumsal yatırımcının, payları Kontrolmatik’e ait olan Pomega Enerji Depolama Teknolojileri’nin yüzde 10 hissesi oranında yatırım yapacağı belirtildi. Değerleme sonucu 210 milyon dolar fiyat biçilen şirketin yüzde 10 sermayesi karşılığı 21 milyon dolar olacak. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

 KONTR: Pomega Enerji Depolama Teknolojileri Açıklaması

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik Anonim Şirketi’nden Pomega Enerji Depolama Teknolojileri A.Ş ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ 10.05.2022 tarihli KAP açıklamamız ile Şirketimiz ile Türkiye’nin önde gelen büyük bir kurumsal yatırımcısı arasında, payları şirketimiz mülkiyetinde bulunan Pomega Enerji Depolama Teknolojileri A.Ş.’ye, Şirket’in değerlemesinin 160.000.000 USD ile 200.000.000 USD arasında olacağı varsayımına göre emisyon primli sermaye artırımı suretiyle aşamalı olarak %10 oranında ortak olması amacıyla, karşılıklı hak ve yükümlülüklerin belirlenmesi ve müzakere süreçlerinin başlatılması niyetini içeren ve bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzalandığı kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Anılan KAP açıklaması çerçevesinde, İş Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından bugün 210.000.000 USD değerleme üzerinden emisyon primli sermaye artırımı suretiyle %10 oranında ortak olması amacıyla bağlayıcı teklif sunulmuş ve teklif Şirketimiz tarafından da kabul edilerek, İş Portföy Yönetimi A.Ş.’ye bildirilmiştir. Kabul edilen bağlayıcı teklif çerçevesinde, hukuki inceleme yapılması ve nihai dokümantasyonun (pay sahipleri sözleşmesi vb) hazırlanması, gerekli izin ve onayların alınması sürecine geçilmiş olup, söz konusu süreçlerin tamamlanması şartı ile kapanış (sermaye artırım) işlemleri gerçekleştirilecektir. ”

Kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1054334