KONTR: Ömer Ünsalan ve Sami Aslanhan Kimdir?

KONTR: Ömer Ünsalan ve Sami Aslanhan Kimdir?

25 Temmuz 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik Anonim Şirketi; enerjiden altyapıya ve güvenlikten yazılıma kadar çok geniş bir perspektifte hizmet sunuyor. 2020 yılında halka arz olan Kontrolmatik hissesi KONTR kodu ile Borsa İstanbul’da işlem görüyor. Borsada yatırımcıdan yoğun talep gören şirketin hisseleri 2021 Temmuz Ayı itibari ile 65 lira civarından işlem görüyor. Şirketin hakim ortakları yüzde 38,1’er paya sahip olan Ömer Ünsalan ve Sami Aslanhan. Bu nedenle KONTR: Ömer Ünsalan ve Sami Aslanhan kimdir sorusu sıkça dile getiriliyor. Şirketin hakim ortaklığına sahip olan kişileri kısaca içeriğimizde inceledik. Ayrıca KONTR haberleri için de buraya göz atılabilir.

KONTR: Ömer Ünsalan ve Sami Aslanhan Kimdir?

Kontrolmatik ortaklık yapısında Sami Aslanhan ve Ömer Ünsalan yüzde 38,1 paya sahip. İki ismin şirketteki toplam payı yüzde 76,2 seviyesini buluyor. Şirketin yüzde 23,8’lik hissesi ise halka açık şekilde işlem görüyor.

Sami Aslanhan Özgeçmiş (Kısaca)

Sami Aslanhan hali hazırda Kontrolmatik Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik-Bilgisayar Bölümü mezunu olan Sami Aslanhan, akabinde Özyeğin Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Elektrik Elektronik Yüksek Mühendisi olan Sami Aslanhan Kontrolmatik CEO’su olarak görevini başarıyla sürdürmektedir. Sami Aslanhan ayrıca Kmt International Projects Dmcc. Ortağı ve Nennkraft Energie GmbH ortağı konumundadır.

Ömer Ünsalan Kimdir? (Kısaca)

Ömer Ünsalan Sami Aslanhan ile birlikte Kontrolmatik’in kurucuları arasında yer almaktadır. Şirkette aynı oranda paya ve oy hakkına sahip olan Ömer Ünsalan, Kontrolmatik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Ömer Aslanhan ayrıca; Biserwis Ulaşım ve Mobil Teknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmektedir. 2008 yılından bu yana Kontrolmatik çatısı altında birlikte yürüyen şirketin hakim ortakları şirketin karlılığını yıldan yıla artırarak dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardılar.

Şirketin 2021 yılı itibari ile 200’den fazla çalışanı bulunuyor. Türkiye ile birlikte; Almanya, Kazakistan, Irak, Sudan, Afganistan, Dubai, Etiyopya ve Kenya gibi pek çok ülkede proje yürüten şirketin bugüne değin proje yürüttüğü ülke sayısı 20’yi aşmış durumda.