KONTR HDFGS: İnvision Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na SPK’dan Ret

KONTR HDFGS: İnvision Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na SPK’dan Ret

5 Mayıs 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

KONTR HDFGS: İnvision Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na SPK’dan ret… Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik Anonim Şirketi ve Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi ortak olmak suretiyle, İnvision Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi unvanlı bir girişim sermayesi yatırım ortaklığının kurulması için harekete geçmiş ve bu konuda Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulduğunu duyurmuştu. Dün (4 Mayıs 2021) şirketlerden yapılan açıklamada; SPK’ya yapılan İnvision Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi kuruluş başvurusunun reddedildiği belirtildi. Haberimiz devamında Kontrolmatik’ten yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca Kontrolmatik ne iş yapar ortaklık yapısı nasıl buradan göz atılabilir.

KONTR HDFGS: İnvision Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na SPK’dan Ret

Kontrolmatik’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ 23.12.2020, 07.01.2021 ve 12.03.2021 tarihli açıklamalarımızda,

Şirketimiz tarafından bir girişim sermayesi yatırım ortaklığı kurulmasına karar verildiği ve unvanı İnvision Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi olarak belirlenen girişim sermayesi yatırım ortaklığı kuruluş izninin alınabilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı’na başvuruda bulunulduğu pay sahipleri ve kamuoyuna duyurulmuştu.

Şirketimizin, Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile ortak olmak suretiyle, İnvision Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. unvanlı bir girişim sermayesi yatırım ortaklığının kuruluşuna izin verilmesi talebiyle Sermaye Piyasası Kurulu’na yaptığı başvurunun olumsuz karşılandığı 04.05.2021 tarihinde tarafımıza bildirilmiştir. ”

Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
23.12.2020, 07.01.2021, 12.03.2021
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)

Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/934523