KONKA: Konya Kağıt Halka Arzı Bu Hafta

KONKA: Konya Kağıt Halka Arzı Bu Hafta

16 Kasım 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

KONKA: Konya Kağıt halka arzı bu hafta… Konya Kağıt Anonim Şirketi halka arzı için 18-19 Kasım 2021 (Perşembe ve Cuma) günleri talep toplanacak. Talep toplama 6,95 TL sabit fiyattan gerçekleştirilecek. KONKA paylarının dağıtımı oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek. Oransal dağıtımda bireysel yatırımcı için 1000 lot altı ve 1000 lot üzeri talep sınırı getirilmiş durumda. Haberimiz devamında Konya Kağıt’ın halka arzına dair bilgiler yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca aynı tarihlerde talep toplayacak olan MOBTL halka arz bilgileri için de buraya göz atılabilir.

KONKA: Konya Kağıt Halka Arzı Bu Hafta

Konya Kağıt halka arzında başvuracak gruplara yönelik ayrılan paylar şu şekilde tayin edildi: Bireysel yatırımcı için yüzde 60 oranında pay ayrıldı. Bu payların yüzde 30’u 1000 lot altı başvurucular için ve kalan yüzde 30’u da 1000 lot üzeri başvurucular için dağıtılacak. Yurt içi kurumsal yatırımcılar için de yüzde 30 pay ayrılmış konumunda. Yurt dışı kurumsal yatırımcı için KONKA halka arzında ayrılan pay ise yüzde 10 seviyesinde bulunuyor.

Konya Kağıt’ın halka arz edilecek her bir payı için 8,81 TL fiyat belirlendi. Bu fiyat üzerinden yapılan yüzde 21,08 iskonto oranı ile halka arz fiyatı her bir payda 6,95 TL olarak tespit edildi. Arz edilecek toplam 26 milyon lot üzerinden hesaplandığında arz büyüklüğünün 180 milyon 700 bin Türk Lirası seviyesinde olacağı hesaplanıyor.

Halka arzdan elde edilecek gelirin kullanımına dair yapılan bilgilendirmede; bahse konu gelirin şirket ortağı Bera Holding’e ödeneceği belirtildi. Bu noktada Konya Kağıt Anonim Şirketi’ne halka arzdan doğrudan bir gelir yansımayacağı söylenebilir. KONKA halka arz sonrası için verilen taahhütler arasında ise; şirketin 6 ay boyunca bedelli sermaye artırımı yapmaması ve ortaklarında 1 yıl boyunca halka arz fiyatının altında yeni pay satışı yapmamaları bulunuyor.