KENT: Kent Gıda’dan Yaygın ve Süreklilik Arz Eden İşlemlere İlişkin Rapor Açıklaması

KENT: Kent Gıda’dan Yaygın ve Süreklilik Arz Eden İşlemlere İlişkin Rapor Açıklaması

23 Nisan 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

KENT: Kent Gıda’dan yaygın ve süreklilik arz eden işlemlere ilişkin rapor açıklaması… Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu’nun 22 Nisan 2021 tarihli kararı ile SPK’nın II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği kapsamında, Mondelēz Europe GMBH ve Mondelēz Global LLC ile Şirketimiz arasındaki işlemlere ilişkin “Yaygın ve Süreklilik Arz Eden İşlemlere İlişkin Rapor” hazırlanarak onaylandığı belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca Kent Gıda yeni üretim hatlarını devreye aldı haberi için de buraya göz atılabilir.

KENT: Kent Gıda’dan Yaygın ve Süreklilik Arz Eden İşlemlere İlişkin Rapor Açıklaması

Kent Gıda’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 22 Nisan 2021 tarihli kararı ile SPK’nın II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği kapsamında, Mondelēz Europe GMBH ve Mondelēz Global LLC ile Şirketimiz arasındaki işlemlere ilişkin “Yaygın ve Süreklilik Arz Eden İşlemlere İlişkin Rapor” hazırlanarak onaylanmıştır. Raporun sonuç kısmı aşağıda verilmektedir.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Seri II.17.1 sayılı Tebliğ’in (Tebliğ) 10. Maddesine istinaden Şirketimizin Mondelez Europe GmbH ve Mondelez Global LLC ile yaygın ve süreklilik arz eden mamul satış işlemlerinin kamuya açıklanan 2020 yılı finansal tablolarda yer alan hasılat tutarına olan oranının %10’undan fazlasına ulaşması ile Mondelez Europe GmbH ile yaygın ve süreklilik arz eden mamul alım işlemlerinin kamuya açıklanan 2020 yılı finansal tablolarda yer alan satışların maliyetine olan oranının %10’undan fazlasına ulaşması ve 2021 yılında da satış ve alım işlemlerinin bu limitlerin üzerinde aynı koşullarda ilişkili taraf işlemi gerçekleşeceğinin beklenmesi neticesinde, Mondelez Europe GmbH ve Mondelez Global LLC ile yapılan alım/satış işlemlerinin koşulları, fiyat belirleme yöntemi, transfer fiyatlandırmasına ilişkin düzenlemeler çerçevesinde önceki yıllar ve piyasa koşulları ile uyumlu olduğu değerlendirilmiştir. Kamuoyuna saygılarımızla arz olunur. ”


Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/930534