Karel Ventilatör Üretti Pakistan’a Sattı! KAREL Hisse

Karel Ventilatör Üretti Pakistan’a Sattı! KAREL Hisse

7 Ocak 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ventilatör üretimi yaptığını ve ilk ihracatını da Pakistan’a gerçekleştirdiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a bildirdi. Karel ventilatör ihracına dair bilgileri kendi resmi web sitesinde de paylaştı. Borsa sektörlere göre şirketler listesi 2021 için de buraya göz atabilirsiniz.

Karel Ventilatör Üretti Pakistan’a Sattı!

Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi; yetişkinlerde ve çocuklarda kullanılabilen, 10 farklı ventilasyon ve soluk modu kombinasyonu olan ventilatör ürettiğini ve ilk ihracatını da Pakistan’a gerçekleştirdiğini duyurdu.

Telekomünikasyonun yanı sıra, savunma sanayi çözümleri, kurumsal projeler ve sistem entegrasyonu ve elektronik üretimi alanında faaliyet gösteren Karel; koronavirüs (COVID-19) süreci ile birlikte küresel bazda ihtiyaç hissedilen ventilatör cihazlarının üretimine yoğunlaşmıştı.

Karel Elektronik A. Ş.’den Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan 7 Ocak 2021 tarihli ve  11:17:43 zamanlı açıklamada; ventilatör cihazının üretimi ve Pakistan’a ihracı konusunda basın – yayım organlarının bilgilendirildiğine vurgu yapıldı.

Karel Elektronik Kimin?

1986 yılında kurulan Karel Elektronik hisseleri Borsa İstanbul’da KAREL kodu ile işlem görmektedir. Karel Elektronik ortaklık yapısı şu şekildedir:

  • ŞAKİR YAMAN TUNAOĞLU – yüzde 23,48
  • SERDAR NURİ TUNAOĞLU – yüzde 23,48
  • ALİ SİNAN TUNAOĞLU – yüzde 23,44
  • Diğer – yüzde 29,6 (halka açık fiili dolaşımdaki pay yüzde 29,54)

Karel Ventilatör Üretti Pakistan’a Sattı haberi için Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP Bildirimi Kaynak linki şu şekildedir: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/897659