KAREL Hisse Yatırımcısına Üretim Kapasitesi Artışı Bilgilendirmesi

KAREL Hisse Yatırımcısına Üretim Kapasitesi Artışı Bilgilendirmesi

22 Nisan 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

KAREL hisse yatırımcısına üretim kapasitesi artışı bilgilendirmesi… Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a dün (21 Nisan 2021) yapılan bildirimde; yatırımcıların şirket tarafından daha önce yapılan üretim kapasitesi artışı açıklamasının gerçekleşip gerçekleşmediğine dair sorular yönelttiği ve bahse konu bildirimin de bu sorulara cevap niteliğinde yapıldığı deklare edildi. Şirket, üretim hat sayısının 2021 yılının ilk çeyreğinde 12’den 15’e çıkarıldığını ve 2021 yılında 2 hattın daha üretime eklenmesinin planlandığını belirtti. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca Karel ortaklık yapısı ve yan kuruluşları haberi için de buraya göz atılabilir.

KAREL Hisse Yatırımcısına Üretim Kapasitesi Artışı Bilgilendirmesi

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Yatımcılarımızdan 02.12.2020 tarihli KAP açıklamamızdaki kapasite artışının gerçekleşip gerçekleşmediği ve yeni yatırımlar planlanıp planlanmadığına dair gelen sorular üzerine iş bu açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

02.12.2020 tarihindeki KAP açıklamamızda 2021 yılı ilk çeyreğinde hat sayımızın 12’den 15’e çıkartılacağını belirtmiştik. Bugün itibari ile üretim hattı sayımız 15’e çıkartılmıştır. 2021 yılı içinde üretim hattı sayımıza 2 hat daha eklemeyi planlamış bulunmaktayız.

Bu iki hat yatırımına ek olarak otomotiv sektörüne üretim yapmaya yönelik yeni bir hattın kurulumuna da başlanmıştır.

Çoğunluğu 2021 yılında olmak üzere 2023 yılına kadar bço hizmetlerimiz kapsamında enerji yedekleme sistemleri kurulumu için 50 Milyon TL’lik bir yatırım planlanmıştır.

MIL-STD 461 askeri EMC standardına ve DO-160 Avyonik standardına uygun EMC laboratuvarı kurulumuna başlanmıştır. Laboratuvar bir ay içinde kullanıma hazır hale gelecektir.

Bu ve benzeri yatırımlarla ilgili 2021 yılı ilk çeyreğinde yapılan toplam harcama tutarı yaklaşık 20 Milyon TL’dir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur ”


Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/930299