Kamu Bankalarından Yeni Kredi Destek Paketi!

Kamu Bankalarından Yeni Kredi Destek Paketi!

21 Ekim 2019 0 Yazar: Suat Bulut

Ankara Sanayi Odası’nın Antalya’da düzenlenen meslek komiteleri toplantısı kapsamında Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Alparslan Çakar kamu bankalarının yeni kredi destek paketi ürününü duyurdu. Yapılan açıklamaya göre söz konusu kamu bankalarından yeni kredi destek paketi öncelikli olarak emek yoğun sektörleri kapsayacak.

Kamu Bankalarından Yeni Kredi Destek Paketi!

Ankara Sanayi Odası meslek komiteleri toplantısını Antalya’da düzenledi. Toplantıya katılan Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Alparslan Çakar kamu bankalarının yeni bir kredi destek paketi hazırladığını duyurdu. Kamu bankalarının özellikle emek yoğun sektöre yönelik hazırladığı kredi destek paketi kapsamında minimum 10 işçi çalıştıran firmalar düşük faiz oranlı ve avantajlı koşullarla finansman sağlayabilecekler. Söz konusu kredi destek paketi dahilinde uzun vade imkanları sunularak firmaların kullandıkları krediyi rahatça ödemelerine olanak sağlanacaktır.

Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Alparslan Çakar’ın açıklamalarına göre bahse konu kredi paketi öncelikli olarak tekstil, ayakkabıcılık, inşaat, turizm vb. gibi daha fazla emek gerektiren sektörlere yönelik olacaktır. Kamu bankaları konut yapılandırma kredisi hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.  

Kamu bankaları son dönemde uyguladıkları ekonomi politikaları kapsamında kredi imkanlarını çeşitlendirerek, daha avantajlı koşullarla finansman sağlamaya çalışmaktalar. Öncelikle onu kredisi faizlerinde indirime giden kamu bankaları bu indirim neticesinde konut sektörüne hareketlilik kazandırdılar. Bilindiği üzere kamu bankaları konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,99’a çektiler. Bu indirimin ardından kamu bankaları bir başka yenilik ile daha evvelden yüksek faiz oranından kullanılmış konut kredilerine düşük faiz oranından yapılandırma fırsatı tanımışlardır. Kamu bankalarının bir diğer hamlesi de yerli üretim araçlar için taşıt kredisi faiz oranlarını yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 arasına çekmiş olmalarıdır. Bu kapsamda pek çok marka binek ve/ veya ticari araçları ile ilgili kampanyaya dahil olmuşlardır.