İskenderun Demir Çelik Yeni Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi! ISDMR Hisse Ne Durumda?

İskenderun Demir Çelik Yeni Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi! ISDMR Hisse Ne Durumda?

5 Şubat 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

İskenderun Demir ve Çelik Anonim Şirketi tarafından 5 Şubat 2021 Cuma günü yapılan açıklamada;  Sn. Mahmut Cengiz AYDIN’ın Şirketin Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaya başladığı duyuruldu. Haberimiz devamında şirketten yapılan açıklamanın detaylarını ve ISDMR hisse analizini bulabilirsiniz. Borsa imalat sektörü şirketleri ve hisseleri 2021 listesi için de buraya göz atabilirsiniz.

İskenderun Demir Çelik Hissesi ISDMR Performansı

İskenderun Demir ve Çelik A.Ş.’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmiştir:

“ Münhal bulunan Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi görevine seçim yapılması için Sermaye Piyasası Kurulu nezdinde çalışmalar tamamlanmış ve Kurul’un olumsuz görüş verilmemesine ilişkin kararı doğrultusunda Sn. Mahmut Cengiz AYDIN, Şirketimiz Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaya başlamıştır. ”

İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. hisseleri Borsa İstanbul’da (BIST) ISDMR kodu ile işlem görmekte olup, 5 Şubat 2021 Cuma günü ile sona eren haftayı 11,70 liradan kapatmıştır. ISDMR’in son 5 yıllık grafiği incelendiğinde; hissenin 2016 yılı Mart ayı sonundan itibaren Borsa İstanbul yolculuğuna başladığı görülmektedir.

2016 yılı Nisan ayı başında 6,22 lira seviyesinde olan ISDMR’in yılı 2 lira seviyesinden kapattığı görülmektedir. Akabinde yükselişe geçen hisse 2018 yılı Nisan ayında 9,6 liranın üzerini görmüştür. Bu noktada tutunamayan ISDMR 2019 yılı başında 6 liranın altında bulunmaktaydı.

2019 yılı sonunda yeninden toparlanan ve 8 lira civarına yükselen ISDMR 2020 Mart’ında yeniden 6 lira düzeyine kadar geri çekildikten sonra tırmanışa geçmiştir. 2020 yılını 10,11 liradan tamamlayan ve 2021 yılının ilk ayını da kazançla kapatan ISDMR günümüzde 11,7 lira seviyesindedir.

ISDMR’in son 52 haftalık verileri incelendiğinde; en düşük hisse değeri 5,46 lira ve en yüksek hisse değeri de 12,31 lira olarak kayıtlara geçmiştir. ISDMR’in 2021 yılının geriye kalan takribi 11 aylık zaman diliminde sergileyeceği performans yatırımcılar ve piyasa paydaşları tarafından dikkatle takip edilmektedir.