İş Bankası’ndan Genç Girişimcilere Destek!

İş Bankası’ndan Genç Girişimcilere Destek!

25 Ekim 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

İş Bankası’ndan genç girişimcilere destek geldi. İş Bankası Girvak (Türkiye Girişimcilik Vakfı) ile güçlerini birleştirerek yeni projelere adım atıyor. Hali hazırda girişimci gençleri desteklemeye yönelik projeleri yürüten İş Bankası, Türkiye Girişimcilik Vakfı’yla yapılan güç birliği ile girişimcilik faaliyetlerini artıracak.

İş Bankası’ndan Genç Girişimcilere Destek!

İş Bankası ile Girvak işbirliği hasebiyle yapılan basın toplantısında İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen açıklamalarda bulundu. Girişimcileri desteklemenin Türkiye için bir değer yaratmak olduğunu söyleyen Sezen, bunu kendilerine bir görev bildiklerini belirtti. Uzun yıllardan bu yana girişimcilere destek verdiklerini söyleyen Yalçın Sezen, bunun en önemli örneğinin Workup programı olduğunu dile getirdi. Workup programının 3 yıldan bu yana yürütüldüğünü açıklayan Sezen, bu program kapsamında girişimcilerin iş fikirlerini geliştirdiklerini, işlerini büyütmek için gerekli olan eğitim ve mentorluk hizmetleri aldıklarını söyledi.

Genç bireyleri yüreklendirmek, daha erken yaşlarda girişimlerini gerçekleştirmek için cesaretlendirmek amacı ile gençlerle iletişimin büyük önem arz ettiğini söyleyen Yalçın Sezen, Girvak ile anlayışlarının ve ilkelerinin örtüştüğünü ve güçlerini birleştirerek girişimcilik çalışmalarını artırmak adına bir araya geldiklerini duyurdu. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen 2019’un Nisan Ayında Girvak ile yollarının kesiştiğini ve bu yıl birlikte güzel işlere imza attıklarını belirtti. Girvak Fellowları’nın Workup programını beslediğini söyleyen Yalçın Sezen, Workup girişimcilik programının dört farklı döneminde genç girişimcileri destekleme ve onlarla paylaşma bakımından değerli buldukları bu birlikteliğin önümüzdeki yıl da devam edeceğini dile getirdi.

Girişimciliğin kalkınma için büyük bir kaldıraç olduğunu söyleyen Girvak Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra, 2014 yılından bu yana girişimciliği geliştirmek adına çalışmalar yürüttüklerini söyledi. 5 yılda 3,5 milyon gençle birlikte güçlü bir vakıf haline geldiklerini dile getiren Afra, uzun odaklı hedeflerle Türkiye’de girişimciliği artırmayı planladıklarını belirtti.

Türkiye İş Bankası TekCep uygulaması hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.