İş Bankası’ndan Bir Yenilik Daha!

İş Bankası’ndan Bir Yenilik Daha!

19 Ekim 2019 0 Yazar: Suat Bulut

İlklerin bankası olan Türkiye İş Bankası’ndan bir yenilik daha. 3D Secure (üç boyutlu güvenlik) bilindiği üzere online alışverişlerde güvenliği artıran bir teknolojidir. 3 boyutlu güvenlik teknolojisinin güncel versiyonu olan EMV 3D Secure 2.0’ın Avrupa’daki ilk geçişini İş Bankası gerçekleştirmiştir. Söz konusu yenilikle İş Bankası e-ticarette müşterilerine olumlu yönde katkı sağlamayı hedefliyor.

İş Bankası’ndan Bir Yenilik Daha! İşbank Avrupa’da EMV 3D Secure 2.0’a Geçen İlk Visa Üyesi Banka Oldu!

İnternet üzerinden yapılan alış verişlerde 3D Secure doğrulama altyapısı ile kart hamilinin doğrulanması sağlanarak güvenli alışverişe imkan sağlanmaktadır. EMV 3D Secure 2.0 söz konusu üç boyutlu doğrulama uygulamasının güncel versiyonudur. Bahse konu güvenlik uygulamasının güncel versiyonuna Avrupa’da ilk geçen Visa üyesi banka Türkiye İş Bankası olmuştur. EMV 3D Secure 2.0’ın müşteri deneyimlerini iyileştirmesi, e-ticaretin tüm katılımcılarına katsı sağlanması beklenmektedir.

İş Bankası TekCep uygulaması hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen konu ile alakalı açıklamalarda bulunmuş ve 3D Secure güvenlik uygulamasının uzun süredir müşterilerine sunduklarını belirtmiştir. Yeni sistem ile kart sahibi doğrulamasının hızlı bir şekilde gerçekleştirilerek alışverişin tamamlanmasının sağlanacağını söyleyen Yalçın Sezen, bu bakımdan internet üzerinden yapılan alışverişlerde müşterilerine daha iyi deneyim yaşatmayı amaçladıklarını dile getirdi. Sezen, söz konusu yeni gelişme ile kart sahiplerinin daha güvenli ve kolay alışveriş yapmalarına olanak sağladıklarını belirtti.

Yalçın Sezen, Visa kartlarında 3D Secure 2.0 uygulamasına geçmiş olmalarının ilerleyen zamanlarda üye iş yerlerinin de söz konusu teknolojiye geçmesi ile daha çok anlam kazanacağını söyledi. İşbank Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen güncel teknolojiler ile kendi çalışma alanlarını birleştirerek, her zaman yeni değer yaratmaya ve müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceklerini bildirdi.