ODTÜ İş Bankası Akıllı Kartı Özellikleri

ODTÜ İş Bankası Akıllı Kartı Özellikleri

26 Şubat 2020 1 Yazar: Şerife Uslu

ODTÜ ve İş Bankası işbirliği ile hazırlanan akıllı kart, öğrencilere fakülte ve kampüs içindeki tesislerde bulunan turnikelerden geçiş imkanı vermektedir. İş Bankası ODTÜ akıllı kartı aynı zamanda kampüs içerisinde bulunan kafeterya, spor merkezi, kütüphane vb. gibi ödeme noktalarından harcama yapma olanağı sağlamaktadır. İşbank ODTÜ akıllı kart hakkında merak ettiklerinizi yazının devamında bulabilirsiniz.

ODTÜ akıllı kart öğrencilerin üniversite hayatları boyunca öğrenci kimliği ya da personel kimlik kartı olarak kullanabilecekleri bir karttır. Akıllı kart bu özelliğinin yanı sıra kampüs içerisinde parasal işlem gerektiren durumlarda kullanılabilir. Böylece nakit para ve cüzdan taşıma zorunluluğu ortadan kalkmış olur. İşbank ODTÜ akıllı kart öğrencilerin kampüs hayatını kolaylaştırmak, teknolojik fırsatlarla pratik ve güvenli alışveriş yapmaları için tasarlanmıştır.

İşbank ODTÜ Akıllı Kart Özellikleri

  • Bir ödeme aracı olarak da kullanılan İşbank ODTÜ akıllı kart kampüs içerisindeki pek çok binada üzerinde ODTÜ logosu bulunan kart okuyucularda kullanılabilmektedir.
  • Kafeterya alt ve üst katında tabldot ve alakart yemek ödemeleri, spor merkezindeki kurslara katılım ücreti ödemeleri söz konusu akıllı kart ile yapılabilmektedir.

Bunların yanı sıra ODTÜ Akıllı Kart ile açık havuz, kapalı havuz ve sauna giriş ücretleri ödenebilmektedir. Ayrıca diploma belgesi ücreti, transkript ücreti, akademik yıl pulu ücreti, diploma töreni giysi kirası, İngilizce yeterlilik testi ücreti gibi daha pek çok ödeme de ODTÜ akıllı kart ile yapılabilmektedir.

ODTÜ akıllı kart kampüs içerisindeki merkezlerde kullanılabilmektedir. Kampüs dışında İş Bankası’nın öğrencilere sunduğu avantajlardan faydalanmak için İşbank ODTÜ Bankamatik Kartı edinmeniz gerekmektedir. İş Bankası ODTÜ Bankamatik Kartı ODTÜ öğrencilerine özel tasarlanmıştır.

  • ODTÜ akıllı kartınız kaybolduğu ya da çalındığı durumda, üniversitenizi bilgilendirerek kartınızı kapattırmanız gerekmektedir.
  • Size özel İşbank ODTÜ Bankamatik Kartı’nızı kaybetmeniz ya da çalınma durumunda ise İş Bankası’nı bilgilendirerek kartınızı kapattırmanız gerekmektedir.

İşbank ODTÜ Akıllı Kart Nasıl Kullanılır?

ODTÜ kampüsü içerisindeki Sosyal Bina, Spor Merkezi vb. yerlerdeki İş Bankası Cüzdanmatikler’i kullanılarak İşbank Banka Kartı’nızı ya da İş Bankası Kredi Kartı’nızı akıllı kartınız ile eşleyebilir, kampüs içerisindeki parasal ihtiyaçlarınızı bu şekilde karşılayabilirsiniz. Ayrıca ODTÜ akıllı kartınıza sanal para yükleyip boşaltabilir, harcamalarınızdan MaxiPuan kazanabilir ve hesabınızı inceleyebilirsiniz.

Size uygun öğrenci kredi kartı seçenekleri için buraya göz atabilirsiniz.