Ek Hesap Açma İş Bankası Ek Hesap Neden Onaylanmıyor?

Ek Hesap Açma İş Bankası Ek Hesap Neden Onaylanmıyor?

27 Ocak 2020 5 Yazar: Nilgün Ciğerci

İş bankası Ek Hesap bir nevi cebinizdeki yedek güç gibidir. Ek hesap sayesinde maaşınız bitmiş olsa dahi, vadesiz TL hesabınızda nakit kalmamış olsa dahi nakit para çekebilirsiniz. İş Bankası ek hesaptan EFT ve havale gibi işlemleri gerçekleştirebilir, otomatik ödeme talimatları da dahil olmak üzere istediğiniz pek çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ay sonuna maaşınızı yetiremiyor musunuz? Hesabınızda para kalmadığı için otomatik ödemeleriniz mi aksıyor. Maaşınız tükendi lakin acil nakit lazımsa İş Bankası Ek Hesap hazır! Üstelik başvuru koşulları da çok kolay, evinizden çıkmadan İşbank internet ve cep şubelerinden başvurabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda İş Bankası avans hesap başvurusu onaylanmayabiliyor. İş Bankası ek hesap açma nasıl yapılır, İş Bankası ek hesap neden onaylanmıyor gibi pek çok sorunun cevabını detaylı olarak haberimizde bulabilirsiniz.

İş Bankası Avans Hesap Açma! İş Bankası Ek Hesap Başvurusu

İş Bankası KMH başvuru işlemi pek çok kanaldan kolaylıkla yapılabilmektedir. İş Bankası Avans Hesap Başvuru kanalları ve yöntemleri aşağıdaki gibidir.

• Oturduğunuz yerden İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı başvurusu yapmak için: İşCep’ten Krediler > Ek Hesap > Başvuru adımları takip edilerek başvuru işlemi gerçekleştirilebilmektedir.
• İnternet üzerinden İş Bankası KMH başvurusu yapmak için: İnternet Şubesi’nden Kredilerim > Ek Hesap > Başvuru adımları takip edilerek eksi hesap başvuru işlemi gerçekleştirilebilir.
• İş Bankası ATM ek hesap başvurusu yapmak için: Bankamatik’lerden Kredilerim > Daha Fazlası > Başvurular > Ek Hesap adımları takip edilerek bankamatik üzerinden İş Bankası eksi hesap başvurusu yapılabilir.

İş Bankası Ek Hesap Neden Onaylanmıyor?

İş Bankası eksi hesap başvuruları bazı durumlarda onaylanmayabilmektedir. Zira İş Bankası KMH ürünü aslında bir kredi ürünü olup; müşterinin krediye uygunluğu bu hesabın banka tarafından tanımlanıp tanımlanmaması noktasında önemlidir. İş Bankası KMH onaylanmama sebepleri aşağıdaki gibi olabilir.

  • Müşteri borç durumu avans hesap açılışı için engel teşkil edebilmektedir. Müşterinin toplam borcu ve aylık ödemesi gereken kredi taksiti aylık düzenli gelirinin belirli yüzdesini aşamaz.
  • Müşteri kredi notu düşüklüğü KMH hesap açılışı için engel teşkil edebilmektedir.
  • Banka müşterinin maaşını kendi bankasından almamasını eksi hesap açmamak için gerekçe olarak görebilmektedir.
  • Belge eksikliği (ikametgah belgesi ya da aylık geliri gösteren belge) KMH açılmasına engel teşkil edebilmektedir.

İş Bankası Ek Hesap Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?

İş Bankası ek hesap başvurusu yapmak için şubeye gitmenize gerek olmadığı gibi, ek hesabınızdan kullandığınız miktarı geri yatırmak için de şubeye gitmenize gerek yoktur. İş Bankası vadesiz hesabınıza para aktarımı olduğunda veya maaşınız yattığında ek hesaptan kullandığınız tutar hemen tahsil etmektedir.

İş Bankası Ek Hesap Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

İş Bankası ek hesaptan kullanılan tutar ay sonunda geri ödenmelidir. Bununla birlikte müşteriler bazı durumlarda eksi hesap geri ödemesinde zorlanarak bu meblağı taksitlendirme yöntemine gitmek istemektedirler. Bu gibi durumlar için 0 850 724 0 724 İş Bankası Telefon Bankacılığı ile iletişime geçerek avans hesap taksitlendirme talep edilebilmektedir. Banka durumu inceledikten sonra olumlu yahut olumsuz müşterisine geri dönüş yapmaktadır.

İş Bankası Ek Hesap Faiz Hesaplama! İş Bankası Ek Hesap Limiti!

İş Bankası ek hesaptan kullanılan tutara, kullanıldığı gün kadar faiz işlemektedir. İş Bankası ek hesaba uygulanan faiz oranı yüzde 1,4 olarak belirlenmiştir. Bahse konu faiz oranı piyasa koşulları dikkate alınarak dönemsel olarak farklılık gösterebilmektedir. Ek hesap dahilinde kullanılabilecek üst limit ise 10 bin TL’dir. Yani maaşınız bittiğinde ekstra 10 bin TL daha limitiniz olabilmektedir. Ancak bu meblağın kişinin aylık geliri ile orantılı olarak banka tarafından belirlendiği de unutulmamalıdır.

İş Bankası eksi hesap faiz hesaplama örnek olarak şu şekildedir: 1500 TL 10 gün için kullanımda müşteri 8,40 TL ödeyecekti.

1500 TL 20 gün için kullanımda müşteri 16,8 TL ödeyecektir.

İş Bankası Ek Hesap açtırmak için İş Bankası internet ve cep şubelerinden hemen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında ek hesabınız anında kullanıma geçecektir. Garanti Bankası Ek Hesap özellikleri hakkında bilgi edinmek için buraya göz atabilirsiniz.