INVEO: INVEO Yatırım HOP Teknoloji’ye Ortak Oldu

INVEO: INVEO Yatırım HOP Teknoloji’ye Ortak Oldu

20 Mayıs 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

INVEO: INVEO Yatırım HOP Teknoloji’ye ortak oldu… INVEO Yatırım Holding Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; HOP Teknoloji Anonim Şirketi’ne yüzde 15,5 oranında ortak olunduğu belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca borsa sektörlere göre şirketler ve hisseler 2021 listesi için de buraya göz atılabilir.

INVEO: INVEO Yatırım HOP Teknoloji’ye Ortak Oldu

INVEO’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Sayın Paydaşlarımız;

INVEO Yatırım Holding A.Ş.’nin, potansiyeli yüksek şirketlere ortak olmak, finansal ve entelektüel sermaye koyarak bu şirketlerin değerini maksimize etmek politikası doğrultusunda;

Yönetim Kurulu’muzun 18.05.2021 tarihinde aldığı karara istinaden HOP Teknoloji A.Ş.’ ye yatırım yapılarak %15,5 oranında iştirak edilmesine, bu kapsamda şirket ortakları ile sözleşme imzalanmasına karar verilmiştir. Bu doğrultuda ilgili şirkete toplamda 24.204.145 TL finansman sağlanacak olup, bu tutar şirketin gelecek dönemdeki vizyonuna ulaşması için büyümesini hızlandırmak ve elektrikli skuter alımı için kullanılacaktır. Bu finansmanın 2.490.480 TL’si şirkete doğrudan sermaye şeklinde, geri kalan kısmı ise 36 ay eşit taksitte tahsil edilecek borç finansmanı şeklinde sağlanacaktır.

İlgili işlemlerin yürütülmesi konusunda Şirketimiz Genel Müdürü Onur Topaç‘ ın yetkili kılınmasına karar verilmiştir.

Hop Teknoloji A.Ş., paylaşımlı mobilite alanında Türkiye’nin öncü firmalarından biri olarak Aralık 2019’da kurulmuştur. Şirket, kendi bünyesinde geliştirdiği yazılım ve donanım teknolojileri ile geleceğin şehirleri için paylaşımlı, çevreci ve sürdürülebilir ulaşım yöntemleri sunmaktadır. Kısa mesafeli ulaşımın çevreci alternatifi olarak kullanıcılara sunulan ilk ürün olan “HOP! Scooter” isimli elektrikli skuter, sürüş kolaylığı, performansı ve teknolojisiyle hem zamandan hem de enerjiden tasarruf etmeyi sağlamaktadır. Ülkemizde 14 Nisan 2021 tarihli  Resmi Gazete’de yayımlanan “Elektrikli Skuter Yönetmeliği” ile yasal altyapısı da oluşturulan paylaşımlı elektrikli skuter girişimlerinin, şehirlerin taşımacılık sorunlarını çözmede de devrim yaratabileceği düşünülmektedir. Halihazırda şehirlerin mevcut ulaşım ağına entegre olarak paylaşımlı elektrikli skuter hizmeti veren Hop, ilerleyen dönemde elektrikli bisiklet, elektrikli moped gibi diğer hafif elektrikli araçları da paylaşımlı olarak sunmayı planlamaktadır. Şirket, Inveo Yatırım Holding ile yaptığı ortaklıkla birlikte, Türkiye’nin bir çok ilinde hizmet sağlamayı, daha sonra faaliyetlerini hızla yurtdışına taşımayı hedeflemektedir.

HOP Teknoloji A.Ş. ile ilgili süreç hakkında gelişmeleri önümüzdeki dönemde kamuoyu ile paylaşacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ”


Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/936874