Instagram’dan Para Kazanmanın Yolları

Instagram’dan Para Kazanmanın Yolları

12 Temmuz 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Para kazanmak malumunuz çok zor. Hemen herkes daha çok kazanmanın yollarını arıyor. Kimilerimiz ise şartları gereği evde çalışarak para kazanmak istiyor. Instagram bu alanda imdada yetişiyor diyebiliriz. Instagram’dan para kazanmak eğer gereken özeni gösterirseniz kolay diyebiliriz. Girişimci insanların pek çoğu bu alana yönelmiş durumda. Instagram’dan para kazanmanın yolları haberimizin detayında…

Öncelikle herkesin gördüğü ve bildiği üzere, sosyal medya pazarlama yapmak için mükemmel bir ortam. Eğer elinizde ufak da olsa bir birikiminiz varsa satabileceğinizi düşündüğünüz ürünlerden edinip, Instagram hesabınızı bir mağazaya dönüştürebilirsiniz. Saat, küpe, şal, kolye vb. gibi aksesuarlar, iç giyim, spor kıyafetler ya da her türlü dış giyim, aklınıza gelecek pek çok ürünü satarak para kazanmanız mümkün.

Instagram’dan Para Kazanmanın Yolları

Bunun yanı sıra her hangi bir becerinizi Instagram sayesinde paraya dönüştürebilirsiniz. Nakış, dikiş gibi beceriler, ev yapımı reçeller, salçalar, el yapımı oyuncaklar, organik gıdalar, ve daha pek çok şey… Instagram için büyük bir pazar alanı diyebiliriz aslında. Burada önemli olan sizin hangi alanda ilerlemek istediğiniz. Instagram’dan para kazanmak istiyorsanız öncelikle, yapmaktan hoşlandığınız bir şeyi belirlemeli ve o yönde ilerlemelisiniz. Nakış işlemeyi mi seviyorsunuz? Yemek ya da tatlı yapmayı mı? Yoksa yazmayı, resim yapmayı mı? Ya da eski şeylerden yeni ve modern ürünler üretmeyi mi? Ne yapmaktan hoşlanıyorsanız o alanda ilerlemek para kazanırken mutlu olmanızı ve o işi hemen bırakmamanızı sağlayacaktır. Böylece hesabınız belirli bir olgunluğa ulaştığında reklam anlaşmaları yapar duruma gelebilirsiniz. Farklı para kazanma seçenekleri için buraya da göz atabilirsiniz.

Kendinize Güvenin, Bu İşi En İyi Siz Yaparsınız!

Bunlar tamam kolay da takipçi sayısı nasıl artacak dediğinizi duyar gibiyim. Bu konuya şu şekilde açıklık getirebilirim. Takipçi sayısından daha önemli olan şey sizin bir influencer olabilmenizdir. Influencer, takipçileri üzerinde pozitif etkisi olan, tavsiyeleri dinlenilen biri olmak demektir. Bunu da samimiyetiniz, sıcaklığınız ve doğruluğunuzla sağlayabilirsiniz. İnsanlarla etkileşiminizin iyi olması gerekli:) Yani influencer olabilmek tamamen sizin elinizde. Bu konu o kadar önemli ki; eğer takipçileriniz üzerinde iyi bir etkiniz varsa 10 bin takipçi 50 bin takipçiye bedel diyebiliriz. Elbette takipçi sayısı önemli lakin influencer olmanız daha önemli. Bu sayede bin takipçiye sahipken bile reklam anlaşmaları yapabilmeniz mümkün.

Instagram kanalı ile para kazanmak satış yapmanın haricinde reklam anlaşmaları ile oluyor bilindiği üzere. Hesabınızın etkileşimine göre şirketlerin reklam vermek için size ulaşmalarının yanı sıra, sizin de şirketlerin kapısını çalmanız mümkün elbette. İnsanlarla etkileşiminizin iyi olduğunu ve hesabınızda reklam yapma zamanının geldiğini düşünüyorsanız, ilgili şirketleri kendinizden haberdar edebilirsiniz. Hesabınız istediğiniz olgunluğa gelse bile araştırma yapmaktan vazgeçmemeli ve sürekli hesabınızı geliştirmelisiniz. Yoksa bu büyük mecrada kaybolmanız an meselesi.

Instagram’da para kazanmak için yapmanız gerekenleri yukarıda sıralamaya çalıştık. Lakin bunların en önemlisi var ki, o da kendinize olan güveniniz. Kendinize güvenin ve kolları sıvayıp başlayın yeni işinize. Rast gele…:)