Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

30 Nisan 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Instagram kullanan çok fazla kişi vardır. Bu kullanıcıların bazıları aktifken, bazıları o kadar da aktif değildir. Zamanla instagram kullanmaktan sıkılanlar, hesaplarını dondurmak ya da silmek isteyebilirler. İnstagram kullanıcıları çok fazla işlemi mobil uygulama üzerinden yaparlar. Fakat hesap silme işlemi mobil üzerinden yapılamaz.

Bunun için yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • İlk olarak İnstagram’a giriş yapılmalıdır.
  • Daha sonra hesap silme işlemlerinin nedenlerinden birisi seçilir.
  • Silinmek istenen farklı bir hesapta olabilir. Bunun için o hesabın kullanıcı adının yazılması gerekir. Bu işlemler yerine getirildiği zaman, hesap silme işlemi tamamlanabilir.

Instagram Hesap Silme Nedenleri Nelerdir?

İnstagram hesabının silinmek istenmesinin çok fazla nedeni vardır.

Bu nedenlerden bazıları şunlardır;

  • Hesapta kullanılan mail adresi kullanılmak istenmiyorsa hesap silinebilir.
  • Hesapta yer alan fotoğraf ya da videoların görünmesi istenmiyorsa silinebilir.
  • Başkalarıyla paylaşım yapmaktan sıkılanlarda instagram hesaplarını silebilirler. İnstagram hesabı kalıcı ya da geçici olarak silinebilir. Ayrıca hesaplar silindikten sonra farklı bir e-mail kullanılarak yeni bir hesapta açılabilir.

instagram-hesap-silme-nasil-yapilir

Instagram Hesap Silme Kalıcı Mıdır?

İnstagram hesap silme işlemi kalıcı olarak yapılmak da istenebilir. Bunun için kalıcı yöntemin uygulanması gerekir. İlk olarak hesabı kalıcı olarak sil sayfasına girilmelidir. Kalıcı olarak silme seçeneğinin görünebilmesi için, bir neden seçilmesi gerekir. Kalıcı olarak sil seçeneğine dokunduktan sonra hesap kalıcı silinebilir. Bunun yanı sıra farklı bir hesapta silinmek istenebilir. Hesabı sil sayfasının üst kısmında yer alan kullanıcı adı alanına isim yazılır ve kullanıcı adı alanındaki simgeye dokunularak çıkış yapılır. Bu işleme güvenlik nedeniyle izin verilmeyebilir. Bunun için, hesaba giriş yapılarak silinmesi gerekebilir.

Geçici Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram hesaplarının geçici olarak kullanılmaması için silmek yerine dondurmak tercih edilebilir. Tıpkı bu da hesap silme işlemi kadar pratik olarak yapılabilir. Bunun için linklerden de faydalanılabilir. Hatta bu yollar daha pratik olabilir. Bu şekilde kullanıcılar işlemlerini daha hızlı yapabilirler. Öncelikle bilgisayar ya da mobilden giriş yapılmalıdır. Giriş işleminden sonra profil düzenle alanına girilir. Buradan hesabı geçici olarak kapat kısmına girilir. Hesabı kapatma nedeni işaretledikten sonra da, işlem sonlandırılabilir.

Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Getirilir?

Instagram kullanıcıları hesaplarını yanlışlıkla silebilir. Bu gibi durumlarda ise, silinen hesabı geri getirme işlemine ihtiyaç duyulur. Silinen hesabını geri getirmek isteyenler öncelikle hesabın gerçekten silinmiş olduğundan emin olmalıdır. Bunun için arama motoruna https://instagram.com/kullanıcıadınız bilgileri girilmelidir. Karşınıza çıkan sorulara yanıt vererek ve gerekli işlemleri yaparak silinen hesabınızı güvenle geri alabilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Bilgisayar ya da telefonla instagramınızı dondurabilirsiniz. Dondurma işlemi yaparak silme işlemine gerek duymazsınız. Profil düzenle alanından hesabı geçici olarak kapat işlemi sayesinde, dondurma işlemi kolayca yapılabilir.

Kaynak: https://esosyal.org/blog/instagram-dondurma-nasil-yapilir/