İngiltere Vadeli Hesap Açma Seçenekleri

İngiltere Vadeli Hesap Açma Seçenekleri

23 Aralık 2019 0 Yazar: Suat Bulut

İngiltere’de birikim yapmak adına çalışan pek çok soydaşımız bulunuyor. İngiltere’deki birikimlerini vadeli hesapta değerlendirmek isteyenler için bu haberimizde İngiltere vadeli hesap açma seçeneklerini derledik. Daha önceki içeriklerimizde İngiltere hesap açma konusuna değinmiş olsak da; vadeli hesap açma seçeneklerine geçmeden önce kısaca İngiltere’de banka hesabı açma konusuna da değineceğiz.

İngiltere Hesap Açma! İngiltere Banka Hesabı Açma!

İngiltere’de banka hesabı açmak Türkiye’de banka hesabı açmaya nazaran bir nebze de olsa meşakkatlidir. İngiltere banka hesabı açma işlemleri için aşağıdaki adımlar izlenmelidir. İngiltere’deki bütün bankalara buradan göz atılabilir.

  • İngiltere’de hesap açmak için “Kimlik Belgesi” ilk şarttır. İngiliz vatandaşı olmadan İngiltere’de hesap açmak isteyenler için bu belge “Pasaport” olarak kabul edilmektedir.
  • İngiltere’de ikamet adresi belli olmalı ve bu adres bankaya ibraz edilebilmelidir. Adres teyidi için; en az iki adet olmak üzere üç aydan eski olmayan fatura gerekmektedir. Bunlar; elektrik, su, gaz, telefon faturası, belediye vergi faturası veya varsa daha önce açmış olduğunuz bir banka hesabına dair banka hesap özeti olabilir.
  • Maaş belgesi gerekmektedir. Yahut varsa işyerinize ait kira kontratı, tapu senedi vb. gibi gelir ya da mülk belgeleyici her türlü belge.

İngiltere Vadeli Hesap Açma! İngiltere’de Vadeli Banka Hesabı Açma!

Yukarıdaki koşullar yerine getirilerek İngiltere’de vadesiz banka hesabı açılışı yapıldıktan sonra vadeli hesap açma için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. İngiltere’de vadeli hesap; Sterlin, Amerikan Doları ya da Euro cinsinden açılabilmektedir. İngiltere’de vadeli hesap açmak için Türk Bankaları tercih edilebileceği gibi, İngiliz Bankaları da tercih edilebilir. İngiltere’de bulunan bütün bankalara buradan göz atabilirsiniz.

İngiltere’de Türk Bankaları’ndan vadeli hesap açmak isteyenler için 3 farklı seçenek vardır. Bunlar, İngiltere Ziraat Bankası, İngiltere İşbank ya da İngiltere Turkishbank olarak sıralanmaktadır. İngiltere Ziraat Bankası vadeli hesap açılışı için koşullar şu şekildedir.

  • Vadeli hesap açılışı için başvuru formu gerekmektedir. Başvuru formu İngiltere Ziraat Bankası şubelerinden ya da İngiltere Ziraat Bankası resmi internet sitesinden elde edilebilmektedir.
  • İngiltere Ziraat Bankası’ndan minimum hesap açılışı; 35 bin Sterlin, 55 bin Amerikan Doları ya da 50 bin Euro karşılığında yapılabilmektedir.
  • İngiltere Ziraat Bankası’nda mevduat vadeleri: 1 hafta ya da 1, 3, 6, 9 veya 12 ay olarak İngiliz Sterlin cinsinden vadeli hesap açılışı yapacaklar için uygulanmaktadır. Amerikan Doları veya Euro cinsinden vadeli hesap açılışı yapmak isteyenler için mevduat vadeleri; 1 hafta ya da 1, 3, 6 veya 12 ay şeklindedir.

Ayrıca İngiltere İş Bankası ve İngiltere Turkish Bank şubelerinden de vadeli hesap açılışı yapılabilmektedir. İngiltere’deki Türk Bankaları şubeleri ve İngiltere banka çalışma saatleri için buraya göz atabilirsiniz.