İngiltere Banka Kredisi İngiltere Kredi Hesaplama

İngiltere Banka Kredisi İngiltere Kredi Hesaplama

22 Aralık 2019 0 Yazar: Emine Zaman

İngiltere ekonomik olarak güçlü bir ülke olmasından dolayı, enflasyon oranı ülkede son derece stabil seviyede seyretmektedir. Enflasyon oranının genellikle yüzde 1 ila yüzde 2 dolaylarında olması İngiltere banka faiz oranlarının da bu seviyelere yakın düzeyde seyretmesini sağlamaktadır. İngiltere banka kredisi faiz oranları kredi çeşidine göre ufak farklılıklar göstermektedir. İngiltere kredi faiz oranları kapsamında; İngiltere ihtiyaç kredisi faiz oranları, İngiltere konut kredisi faiz oranları verilerek İngiltere banka kredisi İngiltere kredi hesaplama örnekleri içeriğimizde yapılmıştır.

İngiltere Banka Kredisi İngiltere Kredi Hesaplama

İngiltere ihtiyaç kredisi faiz oranları enflasyona paralel olarak düşük seviyededir. Zaten İngiltere’de halkın ihtiyaç kredisi talebi Türk Halkı ile karşılaştırıldığında çok daha düşük seviyededir. Bu durum da bankaların rekabet içerisine girerek kredi faiz oranlarını olabildiğince düşürmelerine ve ihtiyaç kredilerini cazip kılabilmek adına adeta yarışır hale gelmelerine neden olmaktadır.

İngiltere İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İngiltere’de ihtiyaç kredisi faiz oranları ortalama aylık yüzde 0,5 noktasındadır. Bu da İngiltere’de ihtiyaç kredisi faiz oranlarını yıllık yüzde 6 seviyesinde göstermektedir. Dönemsel banka kampanyaları ile bu oranın daha da altında İngiltere’de ihtiyaç kredisi kullanmak mümkündür. Ayrıca müşterinin kredi notuna, talep ettiği kredi meblağına ve geri ödeme için belirlediği kredi vadesine göre bu faiz oranında az da olsa farklılık (aşağı ya da yukarı) yaşanabilir. İngiltere emeklilik sistemi, İngiltere emekli yaşı için de buraya göz atabilirsiniz.

İngiltere İhtiyaç Kredisi Hesaplama!

İngiltere ihtiyaç kredisi kullanmak noktasında ışık tutacak örnek hesaplamalar yapmak gerekirse:

Örnek 1- Çekilecek ihtiyaç kredisi tutarı: 10.000 Pound

  • Vade: 36 Ay, Faiz Oranı: 0,5
  • Aylık Taksit: 309,69 Pound, Toplam Ödenecek Tutar: 11.148,73 Pound

Örnek 2- Çekilecek ihtiyaç kredisi tutarı: 5.000 Pound

  • Vade: 24 Ay, Faiz Oranı: 0,5
  • Aylık Taksit: 224,32 Pound, Toplam Ödenecek Tutar: 5.383,57 Pound

İngiltere Konut Kredisi Faiz Oranları! İngiltere Mortgage Faiz Oranları!

İngiltere’de konut kredisi için genellikle bu kredi türünün global çaptaki ismi olan “Mortgage” tabiri kullanılmaktadır. İngiltere Mortgage faiz oranları ihtiyaç kredisi faiz oranlarının da aşağısında konumlanmıştır. İngiltere’de Mortgage faiz oranları ortalama aylık yüzde 0,45 seviyesindedir. Bahse konu faiz oranı bankadan bankaya farklılık gösterebileceği gibi; müşterinin kredi notuna, kullanacağı kredi meblağı ile geri ödeme vadesine göre İngiltere mortgage faiz oranında ufak farklılıklar gözlemlenebilir. İngiltere emekli maaşı, hem İngiltere’den hem Türkiye’den emekli olmak mümkün mü buraya göz atabilirsiniz.

İngiltere’de konut fiyatlarının genellikle yüksek olması, İngiltere mortgage piyasasının daha hareketli olmasını sağlamaktadır. İhtiyaç kredisi kullanma noktasında son derece çekingen ve isteksiz bir profil sergileyen İngiliz halkı, ev kredisi kullanma noktasında nispeten daha cesur bir profildedir.

İngiltere Konut Kredisi Hesaplama! İngiltere Mortgage Hesaplama!

İngiltere’de konut kredisi kullanmak ya da İngiltere’de mortgage kullanmak isteyen kişiler için örnek hesaplamalar yapmak gerekirse:

Örnek 1- Çekilecek mortgage kredi tutarı: 100.000 Pound

  • Vade: 120 Ay, Faiz Oranı: 0,45
  • Aylık Taksit: 1.134,46 Pound, Toplam Ödenecek Tutar: 136.135,74 Pound

Örnek 2- Çekilecek ev kredisi tutarı: 125.000 Pound

  • Vade: 120 Ay, Faiz Oranı: 0,45
  • Aylık Taksit: 1.418,08 Pound, Toplam Ödenecek Tutar: 170.169,43 Pound