ING Bank İhtiyaç Kredisi Şimdi Al 2018’de Ödemeye Başla

ING Bank İhtiyaç Kredisi Şimdi Al 2018’de Ödemeye Başla

4 Ekim 2017 0 Yazar: Emine Zaman

“Eski köye yeni adet” sloganı ile bankacılık sektörüne yeni bir soluk getiren ING Bank, farklı bankacılık ürünleri geliştirerek müşterilerinin hizmetine sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda ihtiyaç kredisi kampanyası hazırlayan banka, müşterilerinin geri ödemelerini ertelemeli şekilde yapabilmelerine imkan tanıyor. ING Bank İhtiyaç Kredisi Şimdi Al 2018’de Ödemeye Başla kampanyası dahilinde finansman edinen müşteriler taksit ödemelerini 4 aya kadar erteleme olanağına sahip oluyorlar.

ING Bank ihtiyaç kredisi dahilinde likidite sağlayarak masraflarını karşılamak isteyen vatandaşlar, geri ödemelerini 48 aya kadar vadelendirerek yapabileceklerdir. Kampanya kapsamında tercih edilebilecek minimum vade 3 ay olmakla birlikte, 4 ay taksit erteleme seçeneğinden yalnızca 48 ay vade ile kredi kullanan müşteriler faydalanabilecektir.

Kredi Notuna Göre ING Bank İhtiyaç Kredisi

ING Bank ihtiyaç kredisi kampanyası uyarınca likidite edinerek nakit sıkışıklığını aşmak isteyen vatandaşların karşılaşacağı faiz oranları, müşterilerin sahip oldukları KKB puanına (Kredi kayıt bürosu) göre belirlenmektedir. En yüksek kredi puanına sahip olan grup olarak 1800 KKB skoru ve üzerine sahip müşteriler tayin edilmiştir. Bu gruba giren müşterilere uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 1,19 noktasındadır.

Kredi puanı bu sınırın altında olan müşteriler için uygulanacak faiz oranı bir miktar yükselmektedir. Buna göre Findeks notu 1750 ila 1799 aralığında olan kişilerin tabi olacağı faiz oranı aylık yüzde 1, 29 seviyesindedir. Kredi puanı 1600 ile 1749 arsında olan müşteriler için uygulanacak faiz oranı ise aylık yüzde 1,39 düzeyindedir.

Bahse konu faiz oranları müşterinin talep ettiği kredi meblağına ya da geri ödeme süreci için belirlediği vade dilimine göre değişkenlik göstermemektedir. Ayrıca bütün kredi kullanan müşteriler, kredi tahsis ücreti olarak ING Bank’a kullandıkları kredi tutarının binde beşi seviyesinde ödeme yapmak durumundadır.

ING Bank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

ING Bank ihtiyaç kredisi kampanyası uyarınca finansman edinmeyi düşünen vatandaşlar için iki farklı örnek hesaplama yapacak olursak:

Bankadan 10 bin Türk Lirası kredi meblağını aylık yüzde 1,19 faiz oranından 48 ay vadeli olarak kullanan müşterinin geri ödemeleri 338,62’şer Türk Lirası taksitler halinde olacaktır. Banka, müşteriden ayrıca kredi kullandırımı esnasında 52,5 Türk Lirası kredi tahsis ücreti ve ortalama 587 Türk Lirası toplam sigorta bedeli tahsil edecektir. Bu örnekte kredinin yıllık akdi faiz oranı yüzde 13,08 olarak gerçekleşecektir. Kredinin aylık toplam maliyet oranı yüzde 1,6141 ve yıllık toplam maliyet oranı ise 21,1851 noktasında olacaktır.

ING Bank’ın ihtiyaç kredisinden faydalanarak 5 bin Türk Lirası edinen müşteri aylık yüzde 1,19 faiz oranından yararlanması ve geri ödemelerini 48 ay vadede yapmak istemesi durumunda 170 Türk Lirası taksit ödemeleri yapacaktır. Bu durumda kredi tahsis ücreti 26,5 lira olacaktır. Kredi meblağı olarak 20 bin Türk Lirası kullanan kişinin 4 yıl boyunca aylık ödemeleri ise 656’şar Türk Lirası olacaktır. 20 bin liralık kredi kullanımında kredi tahsis ücreti ise 105 Türk Lirası’dır.

ING Bank ihtiyaç kredisi kampanyası dahilinde finansman edinecek müşterilerin azami kredi talepleri 50 bin Türk Lirası olabilecektir. Bununla birlikte kredi başvurusunun olumlu yahut olumsuz şekilde değerlendirilmesi bankanın inisiyatifinde olup, banka tek taraflı olarak dilediği başvurulara olumsuz cevap verebilecektir. ING Bank’ın ihtiyaç kredisi kampanyasına başvurmak isteyen vatandaşlar bankanın şubeleri ile görüşebilecekleri gibi, bankanın resmi internet sitesi aracılığı ile de anında kredi başvurusu yapabileceklerdir. Farklı kredi kampanyalarını da inceleyerek sizin için en uygun krediyi buradan bulabilir ve nakit ihtiyacınızı anında giderebilirsiniz.