ING Bireysel Emeklilik NN Hayat Emeklilik

ING Bireysel Emeklilik NN Hayat Emeklilik

7 Temmuz 2020 3 Yazar: Emine Zaman

ING Bank bireysel emeklilik sistemi emeklilik dönemine hazırlık yapmak isteyenler için birikim yapma fırsatıdır. NN Hayat ve Emeklilik bireysel emeklilik ile birikimlerinizi yatırıma dönüştürebilirsiniz. BES’te (bireysel emeklilik) biriken paranızı toplu alabileceğiniz gibi, emeklilik maaşı şeklinde de düzenli olarak aydan aya tahsil edebilirsiniz. ING bireysel emeklilik NN hayat emeklilik üzerinden verdiği hizmetle her geçen gün pazar payını artırmaya devam ediyor.

ING Bank bireysel emeklilik sistemi ile müşterilerine sosyal güvenlik sistemine ek bir güvence sağlamaktadır. Hali hazırda SGK üzerinden emeklilik primleri yatmakta olan kişiler; özel hayat emekliliğini de yaptırmak isterlerse ING’nin bireysel emeklilik hizmetinden faydalanabilirler. Bireysel emeklilik sistemi, sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısıdır da denilebilir. Sosyal güvenlik sistemi ile bireysel emeklilik sisteminin bir farkı da BES’in isteğe bağlı olarak yapılmasıdır. Bilindiği üzere sosyal güvenlik sistemi çalışan kişiler için olduğu gibi çalışmayan kişiler için de (sağlık güvencesi bakımından) zorunludur. Bu kişiler kamu idarelerine başvurarak yaptıracakları gelir testi sonrasında Genel Sağlık Sigortası kapsamında girmekte; bunun sonucunda ya hiç prim ödemeyerek GSS dahilinde sağlık hizmeti almakta ya da belirlenen alt limitten GSS primi yatırmaktadır.

ING Bank Bireysel Emeklilik Sistemi Dahilinde Devlet Desteği

Bireysel emeklilik sistemi dahilinde birikim yapmak isteyenler devlet desteği alabilmektedir. Bu destek sisteme yatırılacak katkı payı tutarlarının yüzde 25’i kadardır. Örneğin bireysel emeklilik sisteminize 100 Türk Lirası yatırmışsanız katılımcı alt hesabına 25 Türk Lirası da devlet yatırmaktadır.

ING Bank ile iş birliği içerisinde olan NN Hayat ve Emeklilik A.Ş, paranızı biriktirmek için 2 farklı plan sunmaktadır. Bu planlar;

  • Emekliliğim güvende
  • Emekliliğim güvende VIP

şeklindedir. Bu emeklilik planlarından birini seçerek beklentilerinize yönelik birikim yapabilir, emeklilik döneminizde ek gelir sahibi olabilirsiniz.

ING Bank bireysel emeklilik sistemi hakkında daha geniş bilgi almak ve bireysel emeklilik başvurusu yapmak için banka şubelerine uğrayabilir, ya da ING müşteri hizmetlerinden; ve NN hayat çağrı merkezi üzerinden detaylar hakkında malumat edinebilirsiniz. Ayrıca NN Hayat Emeklilik resmi internet sitesine de buradan https://www.nnhayatemeklilik.com.tr/ göz atabilirsiniz. ING Bireysel Emeklilik NN Hayat Emeklilik haberi akabinde en güncel haberleri de buradan takip edebilirsiniz.