ING Altın Hesabı 2021 ING Bank Altın Hesabı

ING Altın Hesabı 2021 ING Bank Altın Hesabı

3 Ocak 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

Altın birikimi olanlar ya da elindeki parasını altına yatırım yaparak değerlendirmek isteyenler ING Bank altın hesabı açma işlemi ile bir altın hesabı sahibi olabilirler. Altın hesabı ile altınlarınızı çalınma ve kaybolma riskinden koruyabilirsiniz. ING Bank vadesiz altın hesabı kapsamında altınlar gram altın cinsinden bulunmaktadır. Kur değişikliklerini takip ederek ING Bank altın alım satımı yapıp kazancınızı artırmanız mümkündür. ING Altın Hesabı 2021 ING Bank altın hesabı hakkında merak ettiklerinizi ve hesabın özelliklerini yazının devamında bulabilirsiniz.

ING Altın Hesabı 2021 ING Bank Altın Hesabı Özellikleri

Birikimlerimi nasıl değerlendirsem diye düşünüyorsanız ING altın hesabı kapsamında bir hesap açmayı düşünebilirsiniz. ING Bank vadesiz altın hesabı uyarınca fiziki olarak altın alım satımı yapılmamaktadır. Hesap dahilinde gram altın cinsinden altın alış satışı gerçekleştirebilirsiniz. ING atın hesabı uyarınca 1000/ 1000 saflıkta gram altın kullanılmaktadır. 1 gram 1000/ 1000 saflık derecesindeki altın 1XAU’ya eşittir. ING Bank vadesiz altın hesabı kapsamında gram bazında işlem yapılabilmektedir. Bu özellik müşteriye işlem yapma kolaylığı sağlamaktadır. Elinizdeki paranıza göre birikiminizi altın cinsinden yapabilirsiniz. 100 TL’niz varsa 100 TL’lik, 500 TL’niz varsa 500 TL’lik gram altın alarak birikiminizi artırabilirsiniz. Altın hesabı, vadeli altın hesabı, banka altın günleri gibi ürünler hakkında bilgi edinmek için buraya göz atabilirsiniz.

ING Bank vadesiz altın hesabı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • ING Bank vadesiz altın hesabı kapsamında faiz kazancı bulunmamaktadır. Bu hesap kapsamındaki kazanç yalnızca altın değerindeki artıştan kaynaklanmaktadır. Hem altın fiyatlarındaki artıştan hem de faizden kazanç sağlamak istiyorum diyorsanız ING Bank vadeli altın hesabı dahilinde hesap açabilirsiniz. Yani bahse konu vadesiz altın hesabı uyarınca ING Bank altın hesap faiz oranları diye bir şey söz konusu değildir.
  • ING altın hesabı kapsamında işlemler gram altın cinsinden yapılmakta ve fiziki altın teslimatı yapılmamaktadır.
  • ING Bank altın hesabı dahilinde bulunan altınlarınızın 150 bin TL’lik kısmı devlet garantisi altında olup, Tasarruf Mevduatı Sigortası’na tabiidir.
  • Söz konusu hesap ile altınlarınızı çalınma ve kaybolma gibi her türlü riske karşı koruma altındadır.
  • ING Bank altın hesabı uyarınca istediğiniz her an ING Bank internet şubesi ya da çağrı merkezinden işlem gerçekleştirebilirsiniz. Altın hesabı, vadeli altın hesabı, banka altın günleri gibi ürünler hakkında bilgi edinmek için buraya göz atabilirsiniz.

ING Bank Altın Hesabı Nasıl Açılır? ING Altın Hesabı Açma!

ING altın hesabı nasıl açılır sorusu pek çok kişi tarafından dile getirilmektedir. ING altın hesabı açma işlemi çeşitli kanallardan yapılabilmektedir. Öncelikle ING Bank şubelerine başvurarak altın hesabı açtırabilirsiniz. Bunun yanı sıra ING Bank mobil ve internet şubesinden altın hesabı açabilirsiniz.