İndirimli Faiz Oranlı Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi

İndirimli Faiz Oranlı Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi

6 Haziran 2018 0 Yazar: Emine Zaman

Hayallerinizdeki eve sahip olmak için artık beklemenize gerek kalmadı. Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi ürünü dahilinde uygun faiz oranları ve esnek ödeme koşullarından faydalanabilirsiniz. İndirimli faiz oranlı Vakıfbank konut kredisi ürünün detayları haberimizin devamında…

Sarı panjur konut kredisi kapsamında banka aylık yüzde 0,98’den başlayan faiz oranları uygulamaktadır. Uygulanan faiz oranları kullanılan kredi miktarına göre farklılık göstermektedir. 10 bin TL ile 500 bin TL arasındaki bir meblağda kullanılan kredilere uygulanan faiz oranı aylık yüzde 0,98’dir. 500.001 TL ile 1 milyon TL arasında bir kredi kullanımında faydalanılacak faiz oranı aylık yüzde 1,21 olmakla birlikte 1.000.001 TL ile 1 milyon 200 bin TL arasında kullanılan bir kredide ise faiz oranı aylık yüzde 1,29’dur.

İndirimli faiz oranlı Vakıfbank konut kredisi dahilinde 120 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Vade süresi 3 ile 120 ay arasında değişmektedir. Söz konusu konut kredisi kapsamında sağlanan finansman geri ödemeleri için esnek ödeme koşulları sunulmuştur. Müşteri kredi taksitlerini aylık eşit taksitlerle ödeyebileceği gibi azalan taksitli alternatiflerden de faydalanabilmektedir.

İndirimli Faiz Oranlı Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi Örnek Hesaplama

Kullanılan kredi tutarı: 100.000 TL

Kredi faiz oranı: % 0,98

Kredi vadesi: 120 ay

Kredi taksiti: 1.420,87

Kredi tahsis bedeli: 500 TL

İpotek tesis bedeli: 354 TL (tahmini)

Ekspertiz bedeli: 950 TL (tahmini)

Ödenecek toplam tutar: 170.504,34 TL

Vakıfbank sarı panjur konut kredisi dahilinde kullanılan miktarın binde 5’i kadar kredi tahsis bedeli tahsil etmektedir. Ayrıca ekspertiz bedeli ipotek tesis bedeli de müşteriden tahsil edilmektedir. Söz konusu ücretler yukarıda takribi olarak verilmiş olup, konut özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Net tutarlar konut ekspertiz raporu sonrası ortaya çıkacak olup, müşteriye kredi kullandırımı esnasında bildirilmektedir.

Ek olarak; yukarıda belirtilen faiz oranlarından faydalanabilmek için, kredinin kullanıldığı faiz oranından kredili bankomat tahsisi, hayat sigortası yaptırılması, 2 adet düzenli ödeme talimatı, internet bankacılığı/ havuz hesabı/ mobil bankacılık seçeneklerinden birine tanım yapılması gerekmektedir. Bunların yanı sıra müşterinin banka kredi kartı, halden anlatan paket, ferdi kaza sigortası ve cankurtaran acil durum sağlık sigortası sahibi olması gerekmektedir. Size uygun diğer konut kredisi seçenekleri için burayı ziyaret edebilirsiniz.