İhracat Kredileri 2020 Yılında Artacak Mı?

İhracat Kredileri 2020 Yılında Artacak Mı?

24 Aralık 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, 2020 yılı bankacılık sektörü ve sektörün ticari kesime vereceği desteklerle alakalı açıklamalarda bulundu. Kaan Gür 2020 yılında bankacılık sektörünün ticari kesime olan desteklerini artıracağını söyleyerek, ihracat kredileri 2020 yılında daha ön planda olacak gibi görünüyor dedi.

Kaan Gür: İhracat Kredileri 2020 Yılında Ön Planda Olabilir!

Ülke ekonomisi, bankacılık sektörü ve Alternatif Bank hakkında değerlendirmelerde bulunan Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, bankacılık sektörünün her zaman olduğu gibi ekonomik gelişime katkı sağlayacağını söyledi. Reel sektör, ekonomi yönetimi ve bankacılık sektörünün güçlerini birleştirerek orta vadede yeniden yükselişe geçeceklerini belirten Gür, Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen son zorunlu karşılık düzenlemesinin akabinde bankacılık sektörünün ticari krediler bazında büyüme eğilimi gösterdiğini açıkladı.

Kaan Gür açıklamasında faiz indirimi neticesinde yaşanan tüketici kredi hacmindeki büyüme trendinin kredi faizlerinin düşük seviyede kalması durumunda bu trendi sürdürebileceğini dile getirdi. Ticari kredi arzının güçlenmesi ile birlikte ticaret erbabının ticari kullanımını artıracağını ve bu alanda da büyüme olabileceğini aktardı. Ticari kredi fırsatlarının artması ile ekonominin yapı taşlarından olan ticaret erbabı, küçük ve orta ölçekli işletmeler ile esnaf finansman ihtiyacını 2020’de daha kolay karşılayabilecek ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edebilecektir.

Bankaların KOBİ kredileri hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

2020 yılında ticaret erbabının daha çok destekleneceğini deklare eden Kaan Gür, söz konusu desteğin belirgin bir şekilde görüleceğini ifade etti. Kaan Gür bankacılık sektörünün 2020 yılında özellikle ihracata yönelik sektörleri ön planda tutabileceğini açıkladı. Alternatif Bank olarak 2020 yılındaki hizmetlerinde ihracatçıya yönelik desteklerini artırmayı planladıklarını söyleyen Kaan Gür, bu hamleyi stratejik öncelik olarak gördüklerini bildirdi. Ticari müşterilerden özellikle orta ölçekli işletmelerin gereksinimlerine karşılık vereceklerini aktaran Gür, bu bağlamda dış ticaret ile nakit yönetimi ürünlerinde müşterilerine yeni avantajlar, yeni paketler sunacaklarını bildirdi.