ICBC Vadeli Mevduatta Yüksek Faiz Veriyor!

ICBC Vadeli Mevduatta Yüksek Faiz Veriyor!

22 Eylül 2019 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Türkiye ekonomisi son dönemdeki gelişmeler sonucunda iyileşme yönünde ilerliyor. Yapılan faiz indirimleri ekonominin olumlu yönde seyretmesini sağladı. Ekonominin daha da iyiye gideceğini düşünen yatırım yapmaya meyilli yerel yatırımcının yanı sıra birikimlerini vadeli mevduat hesabında tutan, hem kazanayım hem de param güvende olsun diyen tüketici de bulunmakta. Parasını mevduat hesabında değerlendirmek isteyen müşteriye ICBC vadeli mevduatta yüksek faiz veriyor.

ICBC Vadeli Mevduatta Yüksek Faiz Fırsatı!

Uluslararası çapta önde gelen bankalardan olan ICBC, gerek kredileri gerekse mevduat hesapları ile müşterilerine kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. ICBC Bank tasarruflarını mevduat hesabında değerlendirmek isteyen, param güvende kafam da rahat olsun diyen müşteriye yüksek faiz oranları ile hesap açma imkanı sunmaktadır. ICBC e-mevduat kampanyası kapsamında avantajlı faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

TEB enflasyona endeksli vadeli mevduat hesabı için buraya göz atabilirsiniz.

ICBC e-mevduat kampanyası bankanın, mobil ya da internet şubeden hesap açan müşterilerine sunduğu bir fırsattır. Bahse konu kampanya kapsamında % 15,20’ye varan faiz oranları uygulanmaktadır. ICBC Bank e-mevduat kampanyası dahilinde TL, CNY (Çin Yuanı), Euro ve Dolar cinsinden hesap açılabilmektedir. Tasarruflarınıza uygulanan faiz oranı vade süresine göre farklılık göstermektedir. ICBC e-mevduat kampanyası özellikleri şu şekilde listelenebilir:

  • ICBC mobil ve internet şubeden açılan vadeli mevduat hesabı dahilinde TL’ye % 15,20 faiz oranı; CNY’ye % 3,25 faiz oranı, dolara % 2,80, Euro’ya ise % 0,35 faiz oranları uygulamaktadır. Lakin söz konusu faiz oranları vade süresine göre değişmektedir. Örneğin 10.000 TL tasarrufunuzu 32 gün vade ile hesabınıza yatırırsanız % 15,20 faiz oranından faydalanabilirsiniz. Aynı miktar tasarrufunuzu 365 gün vade ile yatırırsanız yararlanabileceğiniz faiz oranı % 13,70 olacaktır.
  • Kampanya kapsamında bahsedilen faiz oranları mobil ya da internet şubeden hesap açıldığında ve bankanın uygun gördüğü vade süresinde geçerlidir.
  • ICBC e-mevduat kampanyası faiz oranları brüttür.
  • Bahse konu faiz oranları 32 ile 45 gün arası kırık vadeler kapsamında değerlendirilebilmektedir.
  • Azami vade 450 gün olarak belirlenmiştir.

ICBC Bank E-mevduat Kampanyası 10.000 TL Örnek Hesaplama

10.000 TL’ye sahip olan ve bunu ICBC Bank vadeli mevduat hesabında değerlendirmek isteyen bir müşteri:

  • 30 günlük vadede % 14,95 faiz oranı ile 104 TL kazanç sağlayabilmektedir.
  • 32 günlük vadede % 15,20 faiz oranı ile 113 TL kazanç sağlayabilmektedir.
  • 84 günlük vadede % 13,60 faiz oranı ile 266 TL kazanç sağlayabilmektedir.
  • 365 günlük vadede %13,70 faiz oranı ile 1.206 TL kazanç sağlayabilmektedir.