ICBC Hesaplı Kredi Kampanyası İle 2019’a Veda Ediyor!

ICBC Hesaplı Kredi Kampanyası İle 2019’a Veda Ediyor!

30 Kasım 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

Çin Halk Cumhuriyeti merkezli olarak kurulan ve dünyanın pek çok farklı ülkesinde bankacılık faaliyeti yürüten ICBC küresel bankacılık alanında adından söz ettiren bir konumda bulunuyor. Zira her yıl yapılan dünyanın en büyük bankaları listesinde ICBC ilk 5 içerisinde yer almayı başarıyor. Ülkemizde de ICBC Turkey olarak faaliyet gösteren banka kredi ürünleri ile müşterilerine finansal destek sağlamaya devam ediyor. Bu doğrultuda farklı kredi ürünleri ve kampanyaları geliştiren ICBC hesaplı kredi kampanyası ile 2019’a veda ediyor…

ICBC Hesaplı Kredi Kampanyası Faiz Oranı 1,15’e İndirildi!

ICBC hesaplı kredi kampanyası uyarınca faiz oranlarında da önemli ölçüde indirime giden ICBC Turkey Bank; kampanyadan faydalanarak nakit elde etmek isteyen vatandaşların aylık yüzde 1,15 seviyesindeki faiz oranından yararlanmasına imkan tanımıştır. Kampanyadaki vade de 60 aya kadar uzatılmıştır. Buna göre vatandaşlar aylık yüzde 1,15 faiz oranından faydalanarak kullandıkları ihtiyaç kredisini 2 aydan 60 aya kadar vadelendirebilmekte ve bankaya geri ödemelerini yapabilmektedirler. Müşteriler bankaya olan geri ödemelerini ayda bir olarak yapabildikleri gibi bankadan esnek ödeme planı da talep edebilmektedirler. Farklı ihtiyaç kredisi kampanyaları için de buraya göz atabilirsiniz.

ICBC Hesaplı Kredi Kampanyası Başvuru Belgeleri!

Bahse konu kredi kampanyasından yararlanarak kredi edinmek isteyen vatandaşlar aşağıdaki belgeleri hazırlayarak kredi başvurusunda bulunabileceklerdir.

  • Maaşlı çalışan kişiler için son aya dair maaş bordrosunun fotokopisi.
  • Ticaret erbapları ya da serbest meslek sahipleri için ise vergi levhası ve yanında Ticaret Sicil Gazetesi. Var ise diğer gelirleri belirten belgeler.
  • (Varsa) Gayrimenkul sahibi olan kişiler için tapu ya da kira kontratı fotokopisi.

ICBC kredi başvurusu için kefil talep etmemektedir. Ancak yukarıdaki belgeler ışığında banka tarafından yapılan değerlendirmede kredi çıkmasına engel teşkil edecek hususlar tespit edilirse bu takdirde kefil ve ek teminat talep edilebilmektedir.

Hesaplı Kredi 10 Bin TL Hesaplama Örneği!

Söz konusu tüketici kredisi kampanyası dahilinde 10 bin Türk Lirası finansman edinmek isteyen ve bankaya geri ödemelerini 24 ayda yapacak olanlar için hesaplı kredi 10 bin TL hesaplama örneği aşağıdaki gibi olacaktır.

  • Alınan kredi: 10 bin TL
  • Geri ödeme vadesi: 24 ay
  • Uygulanacak aylık faiz: 1,15
  • Alınacak ortalama masraf: 131,5 TL
  • Takribi aylık taksit tutarı: 716 TL