ICBC Bank Kredili Mevduat Hesabı ICBC KMH

ICBC Bank Kredili Mevduat Hesabı ICBC KMH

22 Ocak 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Kredili mevduat hesabı vadesiz TL mevduat hesabınıza bağlı olarak açılmış bir hesaptır. Gelirinize ve kredi skorunuza göre banka tarafından belirlenen bir limit kadar kredinin hazırda durması şeklinde de tanımlanabilir. Yani kredili maaş hesabı mini bir kredi ürünüdür. Müşterilerine uygun ürünler hazırlayarak finansman hizmeti veren ICBC Bank kredili mevduat hesabı ile de sizlere likidite desteği sunmaktadır. ICBC KMH ICBC avans hesap hakkında haberimizde detaylı bilgi bulabilirsiniz.

ICBC Bank Kredili Mevduat Hesabı Başvuru ICBC KMH Başvuru

Kredili mevduat hesabı; KMH, kredili maaş hesabı, ek hesap, eksi hesap, avans hesap olarak da bilinmektedir. ICBC Bank ek hesap başvurusu yaparak hazırda kredim dursun diyorsanız, ICBC Bank şubelerine uğrayıp ek hesap için başvuru yapabilirsiniz. ICBC KMH başvurusu için müşteriler bankaya düzenli gelirlerini kanıtlayacak belgeler sunmalıdır. Bu belgelere maaş, kira geliri vb. gibi gelir kalemlerini belirten belgeler dahildir.Buna ek olarak ICBC avans hesap başvurusu için ICBC Bank resmi internet sitesinden ya da 444 00 50 ICBC Telefon Şubesi’nden de detaylı bilgi alınabilmektedir.

ICBC Avans Hesap Limiti

ICBC Bank avans hesap kapsamında müşterinin gelirine ve kredi skoruna göre bir limit belirlemektedir. ICBC ek hesap limit artırma işlemi için, banka şubelerinde talepte bulunabilirsiniz. Lakin kredili maaş hesabı limit artırma bankanın takdirindedir. ICBC avans hesap limiti tayininde; müşterinin ibraz ettiği belgeler doğrultusunda aylık düzenli geliri önemlidir. Ayrıca müşterinin mevcut borç durumu ile Findeks notu da bu konuda önemli etkendir.

ICBC Bank Ek Hesap Özellikleri

ICBC Bank KMH (kredili mevduat hesabı) dahilinde hesabınızda para olmasa dahi para çekme, alışveriş yapma, düzenli ve otomatik ödemeler (fatura, kira vb. gibi), EFT, havale gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Böylece ödemelerinizi geciktirmeden yapabilir, harcamalarınızı maaşınızın yatmasını beklemeden yapabilirsiniz. ICBC Bank avans hesap dahilinde acil durumlarda nakit çekerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

ICBC Bank kredili mevduat hesabı kapsamında harcanan meblağ hesabınızda eksi bakiye olarak görünmektedir. Hesaba para yattığı anda öncelikle eksi hesap kapatılmakta ve kalan tutar artı para olarak görünmektedir. ICBC Bank ek hesap faizi ek hesaptan kullanılan tutara kullanılan süre kadar işletilmektedir. Yani hesabınız 5 gün boyunca eksi bakiyede kaldı ise 5 günlük faiz işletilmekte ve faiz tutarı ay sonunda tahsil edilmektedir. ICBC Bank avans hesap faizi günlük işlemektedir. Uygulanan faiz oranı aylık yüzde 2,02’dir.

Diğer bankaların ek hesap ürünlerine buradan göz atabilirsiniz.