HSBC Kredili Mevduat Hesabı HSBC Avans Hesap!

HSBC Kredili Mevduat Hesabı HSBC Avans Hesap!

15 Ocak 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Ek hesap olarak da bilinen kredili mevduat hesabı dahilinde acil nakit ihtiyaçlarınızda finansman sağlayabilirsiniz. HSBC Kredili mevduat hesabı vadesiz mevduat hesabına tanımlanan mini bir kredi ürünü olarak tanımlanabilir. Uygun faiz oranı yalnızca kullandığınız miktar ve süre boyunca uygulanan bu kredi ürünü nakit sıkışıklığınızı çözebilmenin yanı sıra, alışveriş ve fatura ödeme gibi diğer işlemleri yapmanıza da olanak sağlamaktadır. Bu nedenle HSBC Kredili Mevduat Hesabı HSBC avans hesap pek çok vatandaş tarafından HSBC onaylanan kredi olarak da tanımlanmaktadır.

HSBC Kredili Mevduat Hesabı HSBC Avans Hesap Başvurusu!

HSBC Kredili mevduat hesabı; HSBC avans hesap, HSBC eksi hesap, HSBC ek hesap, HSBC KMH, HSBC kredili maaş hesabı, HSBC destek hesap olarak da adlandırılabilir. HSBC ek hesap başvurusu bankanın şubelerinden yapılabileceği gibi internet adresinden de yapılabilmektedir. HSBC KMH başvurusu istenen belgeler kimlik belgesi, gelir belgesi, başvuru formu olarak sıralanabilir. Ayrıca şahsın ismine düzenlenmiş, son döneme ait elektrik, su, doğalgaz gibi bir fatura ve serbest meslek sahipleri için ticaret sicil belgesi başvuru sırasında bankaya ibraz edilmelidir. HSBC avans hesap hakkında detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz. Diğer bankaların kredili mevduat ürünlerini incelemek için buraya göz atabilirsiniz.

HSBC Ek Hesap Özellikleri

  • HSBC kredili maaş hesabı dahilinde nakit çekim yapabilir, finansman ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
  • HSBC avans hesap dahilinde düzenli (kira, aidat, vb.) ya da otomatik ödemelerinizi gerçekleştirebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.
  • HSBC ek hesap uyarınca yapılan harcamalar ve nakit çekim bedeli, hesabınıza para yatırdığınızda kapanır.
  • HSBC KMH kapsamında harcama yapıldığında hesabınızda bu miktar eksi bakiye olarak görünür. Hesabınıza para yattığında öncelikle eksi hesap kapanır ve kalan tutar artı bakiye olarak görünür.

HSBC Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı! HSBC KMH Limiti!

HSBC kredili mevduat hesabınızdan kullandığınız tutara, kullandığınız süre boyunca faiz işlemektedir. Böylece ekstra masraflar ve fazla faiz tutarı ödemeden kredi kullanmış ve ihtiyaçlarınızı karşılamış olursunuz.

  • HSBC KMH dahilinde faiz günlük olarak işlemektedir. Uygulanan faiz oranı aylık yüzde 2,02’dir.
  • HSBC kredili mevduat hesabı limiti gelirinize göre banka tarafından belirlenmekle birlikte ek hesap sahibi olabilmek için minimum 350 TL gelire sahip olabilmeniz gerekmektedir.
  • HSBC ek hesaptan nakit çekim yaparak kullanabileceğiniz asgari kredi tutarı 100 TL’dir. Hesap kapsamında kullanılabilecek maksimum kredi ise 20 bin TL olarak belirlenmiştir.

HSBC avans hesap ile hesabınızda para olmasa dahi para çekme ve bazı bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bankaların kredili mevduat ürünlerini incelemek için buraya göz atabilirsiniz.

HSBC KMH Limit Artırma! HSBC Avans Hesap Kapatma!

HSBC kredili mevduat hesabı limiti 100 TL ile 20 bin TL aralığında vatandaşın geliri doğrultusunda tayin edilmektedir. HSBC ek hesap limit artışı için HSBC müşteri hizmetleri ile ya da HSBC Bank Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111 ile görüşülebilir. HSBC kredili mevduat hesabı kapatma işlemi içinde önce HSBC KMH borç ödeme işlemi gerçekleştirilmeli ve akabinde ek hesap kapatma işlemi için HSBC şubeleri ile görüşülmelidir.