HKTM ve AZTEK Halka Arz Edilecek

HKTM ve AZTEK Halka Arz Edilecek

5 Ağustos 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

Her hafta yayımlanan SPK Bülteni’nden bu hafta 2 halka arz çıktı. 4 Ağustos 2022 Perşembe günü yayımlanan SPK Bülteni içerisinde 2 şirketin halka arzına onay çıktı. Buna göre HKTM ve AZTEK halka arz edilecek. HKTM kodu ile halka arz edilecek Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin toplam 12 milyon lotu lot başına 11 liradan ve AZTEK kodu ile halka arz edilecek Aztek Teknoloji Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi’nin de toplam 25 milyon lotu 10,90 TL’den satışa sunulacak. Haberimiz devamında 2 şirketin de halka arzına dair detaylar yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

HKTM ve AZTEK Halka Arz Edilecek

Aztek Teknoloji Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi’nin halka arzında; 20 milyon lot hisse bedelli sermaye artırımı için ve 5 milyon lot da ortak satışı olmak üzere toplamda 25 milyon lot hisse 10,9 TL’den satışa sunulacak. Taslak izahnameye göre Aztek halka arzı oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek.

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin halka arzında; 10 milyon lot hisse bedelli sermaye artırımı için ve 2 milyon lot da ortak satışı olmak üzere toplamda 12 milyon lot hisse 11 TL’den satışa sunulacak. Taslak izahnameye göre Hktm halka arzı tamamen eşit dağıtım yöntemi ile halka arz edilecek.

Aztek Halka Arz Detayları

Aztek Teknoloji Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi’nin halka arz detayları şu şekildedir:

Mevcut sermayesi 80 milyon TL olan şirketin halka arz sonrasında yeni sermayesi 100 milyon TL olacaktır. 5 milyon lotu da ortak satışı olarak halka arz edilecektir. Mevcut ortaklardan Hasan Hüseyin ÜTEBAY’a ait 2.500.000 TL ve Mazlum Hüseyin ÜTEBAY’a ait 2.500.000 TL olmak üzere toplam 5.000.000 TL nominal değerli B grubu payların satışı gerçekleştirilecektir. 1 TL nominal değerli paylar 10,90 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacaktır.

Aztek halka arzında dağıtım yöntemi taslak izahnameye göre oransal olarak belirtilmiştir. Halka arzın 8 Ağustos Pazartesi ile başlayan hafta içerisinde gerçekleşmesi ve başvuruların alınması ön görülmektedir. Aztek hisse borsa işlem tarihi 17 Ağustos Çarşamba olarak açıklandı.

Hktm Halka Arz Detayları

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin halka arz detayları şu şekildedir:

Mevcut sermayesi 25 milyon TL olan şirketin halka arz sonrasında yeni sermayesi 35 milyon TL olacaktır. 2 milyon lotu da ortak satışı olarak halka arz edilecektir. Bu kısımda Atıf Tunç ATIL’ın sahip olduğu 1.100.000 TL, Nilüfer ATIL’ın sahip olduğu 500.000 TL ve İlham ÇELEBİ’nin sahip olduğu 400.000 TL nominal değerli B grubu paylar halka arz edilmektedir. 1 TL nominal değerli paylar 11,00 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacaktır.

Hktm halka arzında dağıtım yöntemi taslak izahnameye göre oransal olarak belirtilmiştir. Halka arzın 8 Ağustos Pazartesi ile başlayan hafta içerisinde gerçekleşmesi ve başvuruların alınması ön görülmektedir. Hktm hisse borsa işlem tarihi 18 Ağustos Perşembe olarak açıklandı.