Hisse Haberleri SOKE ULUUN ASTOR TNZTP VAKBNK SKBNK ISCTR HUBVC HKTM ASELS SMRTG RYSAS ZOREN GLBMD GESAN YEOTK 9 Ocak

Hisse Haberleri SOKE ULUUN ASTOR TNZTP VAKBNK SKBNK ISCTR HUBVC HKTM ASELS SMRTG RYSAS ZOREN GLBMD GESAN YEOTK 9 Ocak

9 Ocak 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

SOKE ULUUN ASTOR TNZTP VAKBNK SKBNK ISCTR HUBVC HKTM ASELS SMRTG RYSAS ZOREN GLBMD GESAN YEOTK hisse haberleri şirketlerin yaptığı açıklamalar doğrultusunda içeriğimizde derlenmiştir. Bunların haricinde  diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Hisse Haberleri SOKE ULUUN ASTOR TNZTP VAKBNK SKBNK ISCTR HUBVC HKTM ASELS SMRTG RYSAS ZOREN GLBMD GESAN YEOTK 9 Ocak 2023

SOKE– Söke Un’un halka arzına 118,24 kat talep geldi.

ULUUN- Şirketin %100 bağlı ortaklığı SOKE paylarının satın alımı anlaşmasında kapsamında 0,65 milyon euronun satıcıya ödendiği açıklandı.

ASTOR– Türkiye’nin lider yerli trafo ve anahtarlama ürünleri üreticisi Astor Enerji halka açılıyor, talep toplama tarihleri: 11 – 12 – 13 Ocak

TNZTP– TNZTP yatırımcı başına dağıtılan azami pay 39 lot olmuştur.

VAKBN– Yurt dışında 5 milyar dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

SKBNK– Yurt dışında 300 milyon dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

ISCTR– Yurt dışında 5 milyar dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

HUBVC– Şirket tarafından STRS Teknoloji’ye 36.351 dolar ödeme yapılarak borcun kapatıldığı açıklandı. DatAnchor 0,10 milyon dolar sermayeye dönüştürülebilir borç verilmesine karar verilmesi sonrasında, 0,10 milyon doların DatAnchor’a aktarıldığı açıklandı.

HKTM- Şirketin Doosan Robotics ürünlerinin satışına yönelik bayilik anlaşması imzaladığı açıklandı.

KATMR– Katmerciler, yüzde 65 oranında bedelli sermaye artırımı kararı alındığını açıkladı.

ASELS– ASELSAN’ın yaptığı açıklamaya göre, uluslararası bir müşterisinin kullanımına yönelik olarak toplam bedeli 59 milyon 368 bin 579 euro tutarında bir satış sözleşmesi imzalandığını ve söz konusu sözleşme kapsamında teslimatların 2024’te gerçekleştirileceği bildirildi.

SMRTG– Şirket ile yurt içinde yerleşik büyük bir müşteri arasında 21,9 milyon dolar bedel üzerinden sözleşme imzalandığı açıklandı.

RYSAS- Şirket portföyünde yer alan Adana’daki 28.810 m2’lik arsaya 140 oda 280 yatak kapasiteli otel projesi ile ilgili Hilton Worldwide Manage ile 22 yıllık otel işletmeciliği sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

ZOREN- 161 gün vadeli 20 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

GLBMD-190 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı. 60 gün vadeli 30,0 TL tutarında bono ihraç edildi.

GESAN- EREN PERAKENDE VE TEKSTİL A.Ş.’nin Bitlis’te bulunan 3 tesisine, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği Çatı Güneş Enerjisi Santralleri yapılması hususunda anlaşmaya varmış olup, sözleşme sürecine geçilmiştir. Projelerin bedeli vergiler hariç toplam 8.580.427 USD’dir.

YEOTK- Şirket ile bir müşteri arasında 06.01.2023 tarihinde Tekirdağ Çerkezköy’de membran çatı üzerine kurulacak çatı üzeri GES tesis edilmesi için PV panel tedariği hariç anahtar teslim kurulumu amacıyla, 2.400.000 USD+ KDV bedelli sözleşme imzalanmıştır.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amacı ile derlenmiştir. Yatırım tavsiyesi değildir!