Hisse Haberleri QUAGR KMPUR ENSRI ASTOR SAHOL TUKAS OTKAR DENGE ALARK SAMAT ARMDA KRSAN GMTAS YEOTK 17 Ocak

Hisse Haberleri QUAGR KMPUR ENSRI ASTOR SAHOL TUKAS OTKAR DENGE ALARK SAMAT ARMDA KRSAN GMTAS YEOTK 17 Ocak

17 Ocak 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

QUAGR KMPUR ENSRI ASTOR SAHOL TUKAS OTKAR DENGE ALARK SAMAT ARMDA KRSAN GMTAS YEOTK hisse haberleri şirketlerin yaptığı açıklamalar ışığında derlenmiştir. İçeriğin devamında yer almaktadır. Bunların dışında diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Hisse Haberleri QUAGR KMPUR ENSRI ASTOR SAHOL TUKAS OTKAR DENGE ALARK SAMAT ARMDA KRSAN GMTAS YEOTK 17 Ocak 2023

QUAGR– Türkiye’deki en büyük dağıtıcımız olan Mehmet Ceylan Yapı Malz. Nakliye Turizm Ve İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. arasında 2023 yılını kapsayan 1.000.000.000 TL tutarında satış anlaşması imzalanmıştır.

KMPUR– Rigid sektöründe (Sert Köpük Sistemleri) yer alan ürün portföyüne yönelik, yaklaşık 340 Milyon TL tutarında yeni satış bağlantıları gerçekleştirilmiştir. Bu tutarın 27 Milyon TL’lik kısmı ‘biyo poliol’ kullanımlı yeni ürün grubuna yönelik yapılacaktır.

ENSRI- %220 bedelsiz sermaye artırım başvurusu SPK’ya yapılmıştır.

ASTOR- Astor’un halka arz büyüklüğü 2,63 milyon TL olarak gerçekleşti.

SAHOL- SAHOL CEO’su Cenk Alper, açıklamasında holdingin hisse geri alımlarıyla hisseyi desteklediğini belirtti. Geri alımlarda hedefin, iskonto oranını aşağı çekmek olduğunu söyledi. Alper, bu sene de yüzde 5- 20 bir temettü dağıtımı yapılacağını ifade etti.

TUKAS– Tukaş’ın Niğde/ Bor Yatırımı için 1,7 milyar TL tutarında yeni Yatırım Teşvik Belgesi düzenlendi.

OTKAR– Otokar 14’üncü kez pazar lideri oldu.

DENGE– Denge Yatırım Holding bağlı ortaklığı Metrobil Teknoloji ile İSTTELKOM arasında 12,48 milyon TL tutarında sözleşme imzalandı.

ALARK- Alarko Holding bağlı ortaklığı Altek, depolamalı elektrik üretim tesisi projesi için başvuru yaptı.

SAMAT- Saray Matbaacılık paylarında 17/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 16/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

ARMDA- Armada Bilgisayar paylarında 17/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 16/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

KARSN- Karsan, İtalya’ya ilk e-ATAK teslimatını gerçekleştirdi.

GMTAS– VBTS kapsamında payları 17/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 16/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

YEOTK– Yeotk bir süredir geliştirmekte olduğu GES (Güneş Enerjisi Santrali) projesi için, Türkiye’deki bir müşteri İle sözleşme imzalamıştır. Toplam sözleşme bedeli 3.400.000,00 USD + KDV’dir.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!