Hisse Haberleri EYGYO PNLSN TUPRS TUKAS KENT KONTR GRSEL POLHO BRKSN KRSTL ISMEN RUBNS KCAER 21 Aralık

Hisse Haberleri EYGYO PNLSN TUPRS TUKAS KENT KONTR GRSEL POLHO BRKSN KRSTL ISMEN RUBNS KCAER 21 Aralık

21 Aralık 2022 0 Yazar: Suat Bulut

EYGYO PNLSN TUPRS TUKAS KENT KONTR GRSEL POLHO BRKSN KRSTL ISMEN RUBNS KCAER hisse haberleri 21 Aralık 2021 itibarı ile şirketlerin yaptığı açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir; aşağıdan incelenebilir. Bunlar haricinde  diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Hisse Haberleri EYGYO PNLSN TUPRS TUKAS KENT KONTR GRSEL POLHO BRKSN KRSTL ISMEN RUBNS KCAER 21 Aralık 2022

EYGYO – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler Borsa’da satış yöntemi ile 22 – 23 Aralık’ta toplanacak.

PNLSN- Panelsan, 1.4 milyon dolar tutarında sözleşme imzaladı.

TUPRS– Tüpraş bağlı ortaklığı Entek Elektrik EPDK’ya ön lisans başvurusunda bulundu.

TUKAS– Tukaş, 30 milyon TL tutarında Yatırım Teşvik Belgesi aldı.

KENT– Rekabet Kurumu, Kent Gıda’ya 8,7 milyon lira para cezası verdi.

KONTR– Çin’in önde gelen teknoloji firmalarından Bozhon Technology ile KONTR arasında stratejik iş birliği sözleşmesi imzalanmıştır. Bu kapsamda; Tüketici elektroniği ve lityum pil üretimine yönelik makine ekipmanları, takım tezgahları, üretim hatları ve otomasyon sistemlerin Türkiye’de üretilmesi için ortak faaliyet gösterilerek buradan Avrupa ve Amerika pazarına hizmet verilecektir.

GRSEL– Gür-Sel Turizm, Mercedes-Benz Türk’ten teslim aldığı 25 adet Mercedes-Benz Intouro ile filosunu genişletiyor.

POLHO– Polisan Kimya, tarafından yapılması planlanan NOVALAK Tipi Fenolik Reçine İmalatı projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.

BRKSN- Berkosan Yalıtım payları 21/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

KRSTL– Kristal Kola payları 21/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

ISMEN- İş Yatırım Menkul Değerler payları 21/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

ADESE (Adese Gayrimenkul)- VBTS kapsamında ADESE payları 21/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

ORGE, DOGUB, MIATK, MNDRS, AKENR, GWIND, SILVR hisseleri üzerindeki tedbir bugün (21 aralık) itibarı ile kalktı.

RUBNS – Boyalı kumaş ve Apre fabrikası ile ilgili binanın fiziki bölümlerinin tamamlandığı, makine montaj işlemlerinin devam ettiği, fiziki bölümler ile ilgili iskanın alındığı açıklandı.

KCAER– KCAER önemli bir tedarikçi konumuna geldiği global solar enerji sektörüne yönelik, yaklaşık 25 milyon USD ön sipariş aldığı yeni ürün için planlanan makine alımları tamamlanmış olup, yeni solar konstrüksiyon profili ürünü üretiminin Nisan 2023’te devreye alınması planlanmaktadır