Hisse Haberleri AZTEK SASA RUBNS LIDER PGSUS MNDTR HEKTS ARMDA HALKB VAKBN EMKEL GEREL 22 Mart!

Hisse Haberleri AZTEK SASA RUBNS LIDER PGSUS MNDTR HEKTS ARMDA HALKB VAKBN EMKEL GEREL 22 Mart!

22 Mart 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

AZTEK SASA RUBNS LIDER PGSUS MNDTR HEKTS ARMDA HALKB VAKBN EMKEL GEREL hisse haberleri 22 Mart 2023 itibarı ile şirketlerin yaptığı açıklamalar doğrultusunda içeriğimizde derlenmiştir, aşağıdan inceleyebilirsiniz. Bunların dışında diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Hisse Haberleri AZTEK SASA RUBNS LIDER PGSUS MNDTR HEKTS ARMDA HALKB VAKBN EMKEL GEREL 22 Mart 2023!

AZTEK (Aztek Teknoloji Ürünleri Anonim Şirketi)– Halka arzdan elde edilen fonun 31,2 milyon TL’sinin girişim sermayesinde, 93,5 milyon TL’sinin net işletme sermayesinde, 62,3 milyon TL’sinin borç ödemelerinde, 1,4 milyon TL’sinin yurt içi mağazalaşmada kullanıldığı açıklandı.

SASA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 3 milyar TL’den 15 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

RUBNS – Şirketin Çatı GES kurulumu montaj işlemlerinin tamamlanarak, ilk enerji tasarrufunun gerçekleştiği açıklandı.

LIDER – Şirketin Pronet ve Waternet ile 24/36 ay süreli toplamda 12,8 milyon TL tutarında hizmet sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

PGSUS – JCR tarafından şirketin uzun vadeli ulusal notunun AA+ (tr), kısa vadeli ulusal notunun J1+ (tr), not görünümlerinin stabil olarak belirlendiği açıklandı.

MNDTR – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 400 milyon TL’den 1,6 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

HEKTS – Hektas Asia LLC’nin sermayesinin 400 milyon SOM’dan 115,9 milyar SOM’a yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

ARMDA – Şirketin HPE Partner Kick Off 2023 etkinliğinde En Yaygın Bayi Ağı Olan HPE Distribütörü ve Yılın Aruba Distribütörü ödüllerini kazandığı açıklandı.

HALKB/ VAKBN– Halkbank (HALKB) ve Vakıfbank (VAKBN) bugün aldıkları kararla bedelli sermaye artırımına gideceklerini duyurdu. Her iki banka bedelli sermaye artırımını tahsisli olarak Türkiye Varlık Fonu’na kullandıracak.

EMKEL– Emek Elektrik, EMKEL, paylarında 22/03/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/04/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

GEREL (Gersan Elektrik)- VBTS kapsamında GEREL payları 22/03/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/04/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!