Her Esnafa 50 Bin Lira Faizsiz KOSGEB Kredisi

Her Esnafa 50 Bin Lira Faizsiz KOSGEB Kredisi

3 Şubat 2017 0 Yazar: Emine Zaman

2016 yılı sonunda devreye giren, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) için kritik öneme sahip Nefes Kredisi’ne milyonlarca başvuru gelmiş ancak başvuran herkes krediden faydalanma olanağı yakalayamamıştı. Müjdeli haber veren Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 230 bin kişiye daha 50 bin lira KOSGEB kredisi verileceğini açıkladı.

Gerekli şartları taşıyan bütün esnafın 50 bin liralık krediden faydalanabileceğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kimsenin dışarda kalmayacağı bir çözüm getirildiğini belirtti. İncelemeler sonucunda KOSGEB kredisi almaya hak kazananların belirleneceği ve bu kapsamdaki yaklaşık 230 bin kişiye 50’şer bin lira kredi desteği sağlanacağını açıkladı.

KOSGEB Kredisi Faizsiz!

KOSGEB kredisi hakkında açıklamalarda bulunan Palandöken; 230 bin esnafa faizsiz ve ilk yıl geri ödemesi olmayan finansman desteği sağlanacağını açıkladı. İlk yıl ödemesiz kredinin esnafın nakit akışını düzenleyeceğini ve bu sayede küçük esnafın nefes alacağını belirten Palandöken; 50 bin liralık faizsiz krediyi istisnasız şartları tutan bütün esnafın edinebileceğini vurguladı. İlk yıl ödeme yapılmamasının akabinde geri ödemelerin üçer aylık eşit taksitler halinde toplamda 36 ayda geri ödeneceğini vurgulayan Palandöken, esnafa faizsiz kredi sayesinde ekonomide canlanma görüleceğinin altını çizdi.

KOSGEB’in her zaman esnafın yanında olduğunu vurgulayan Palandöken, KOSGEB kredileri sayesinde pek çok zor durumdaki esnafın rahata bir nefes alacağını ve bu kredinin ismine uygun olarak esnafa nefes olacağını ifade etti. KOSGEB Nefes Kredisi başvuruları için ticaret erbaplarının KOSGEB başvurularını güncellemeleri gerekmektedir.