Hepsiburada Alışveriş Kredisi Nasıl Kullanılır?

Hepsiburada Alışveriş Kredisi Nasıl Kullanılır?

5 Mayıs 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Türkiye’nin en büyük e-ticaret markalarından biri konumunda bulunan “Hepsiburada”, müşterilerinin alış verişlerini daha rahat yapabilmelerini ve birikimlerinin yetmediği yerde finansman temin ederek alışverişlerine devam edebilmelerini sağlamak adına “alışveriş kredisi” sunmaktadır. Hepsiburada alışveriş kredisi sayesinde birikimlerinin üzerinde ihtiyaçları bulunan kişiler ihtiyaçları olan şeyi alabilmekte ve borçlarını da taksitler halinde uzun vadede ödeyebilmektedir. Hepsiburada alışveriş kredisi nasıl kullanılır başlıklı haberimiz devamında; Hepsiburada alış veriş kredisi faiz oranı ne kadar, Hepsiburada alışveriş kredisi hesaplama örneği, Hepsiburada alışveriş kredisi çıkmıyor ve Hepsiburada alışveriş kredisi kullananlar konularında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hepsiburada Alışveriş Kredisi Nasıl Kullanılır?

Hepsiburada online alışveriş kredisi için; “Türkiye’de ilk defa online alışveriş kredisi” veren tanımını yapmaktadır. Hepsiburada alışveriş kredisi kullanma adımları şu şekildedir:

  • 750 lira ile 15 bin lira aralığında Hepsiburada alışveriş sepeti oluşturulur.
  • Ödeme adımında alışveriş kredisi seçilir. Denizbank ekranlarına Hepsiburada üzerinden giriş yapılır.
  • Bilgiler kontrol edilir, 60 aya kadar vade tercihi yapılır. Hepsiburada kredi başvurusu tamamlanır.
  • Sepet meblağı tutarındaki Hepsiburada alışveriş kredisi anında onaylanır ve alışveriş tamamlanarak siparişler müşteriye kargo ile teslim edilir.

Hepsiburada alışveriş kredisi kullananlar bu hizmetten faydalanarak yerlerinden kalkmadan kredi kullanma ve siparişlerinin de ayaklarına gelmesi rahatlığını yaşamaktadırlar. Hepsiburada alışveriş kredisi yorumları kapsamında en fazla “Hepsiburada alışveriş kredisi çıkmıyor” sorunundan dem vurulmaktadır. Denizbank kredi kartları ve Denizbank kredi kartı başvurusu için de buraya göz atabilirsiniz.

Hepsiburada Alışveriş Kredisi Çıkmıyor, Denizbank Alışveriş Kredisi Hepsiburada Çıkmıyor!

Hepsiburada alışveriş kredisi çıkmadı şeklinde şikayet bildiren müşteriler aşağıdaki standartlara dikkat etmelidir.

  • Hepsiburada alışverişi sepet tutarı 750 lira ile 15 bin lira aralığında olmalıdır. Bu aralığın altında ya da üstündeki tutarlar için Hepsiburada alışveriş kredisi kullanılamamaktadır. Bu aralıklarda olmayan Hepsiburada alış veriş kredisi başvurusu onaylanmamaktadır.
  • Hepsiburada alışveriş kredisi Denizbank aracılığı ile sağlanmaktadır. Denizbank Hepsiburada alışveriş kredisi başvurusu yapan müşterilerin Findeks notu başta olmak üzere mali geçmişleri kapsamında kredi başvurusunu değerlendirmektedir. Mali kriterleri sağlayamayan kişiler için Denizbank Hepsiburada kredi başvurusu onaylanmamaktadır.
  • Maksimum vade bilgisayarlarda 12, tabletlerde 6 aydır. 3.500 TL ve altındaki cep telefonlarında maksimum vade 12 ay, 3.500 TL üzerindeki cep telefonlarında 6 aydır. Örneğin, sepetinizde 3.600 TL ve 2.500 TL değerinde iki ayrı telefon varsa kullanabileceğiniz maksimum vade 6 aydır. Dolayısıyla müşteriler alışveriş sepetlerinde bu ürünlerden biri ya da bir kaçı bulunuyor ise bahse konu ürünlerin vadesinin en düşük olanı geçerlidir. Daha uzun vadelerdeki kredi talepleri Denizbank tarafından onaylanmaz.

Denizbank aidatsız kredi kartı Denizbank Net Kart da buradan incelenebilir.

Denizbank Alışveriş Kredisi Hepsiburada Şartları!

Hepsiburada alışveriş kredisi başvurusu Denizbank tarafından değerlendirilmektedir. Denizbank KKB ya da Findeks notu düşük olan müşterilerin kredilerini onaylamamaktadır. Denizbank Hepsiburada kredi başvurusu yapan kişilerin başvurularını tek taraflı olarak değerlendirme hakkına sahiptir. Denizbank Hepsiburada kredisi sigorta ücreti bulunmamaktadır. Denizbank Hepsiburada kredisi kredi tahsis ücreti bulunmaz.

Hepsiburada Alışveriş Kredisi Faiz Oranı Kaç?

Hepsiburada alışveriş kredisi faiz oranı güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına göre düzenlenmektedir. 2019 yılı başlarında 1,70 seviyesinde olan faiz oranı hali hazırda 1,49 noktasına kadar gerilemiştir. Piyasa faiz oranlarına göre Hepsiburada alışveriş kredisi faiz oranı belirlenmektedir. Müşteri özelinde de Hepsiburada alışveriş kredisi faiz oranı Denizbank tarafından değiştirilebilmektedir. Zira müşterinin Findeks notu tabi olacağı faiz oranının tayininde önemli bir etkendir. Denizbank öğrenci kredi kartı başvuru, Denizbank D-şarj kart başvuru için buraya göz atabilirsiniz.

Hepsiburada Alışveriş Kredisi Hesaplama

Hepsiburada’dan alışveriş kredisi kullanmak isteyenler için hesaplama örneği yapmak gerekirse: