Halkbank’tan Güvenceli Çek Fırsatı!

Halkbank’tan Güvenceli Çek Fırsatı!

13 Ekim 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

Halkbank müşterilerine güvenceli çek uygulaması ile bir yenilik daha sunuyor. Güvenceli çek uygulaması kapsamında müşterilerin özel kredi limitleri dahilinde ödeme garantisi olanağı sağlayan banka ticari işlemlerin kolaylıkla yürümesi için yeniliklere devam ediyor. Halkbank’tan güvenceli çek fırsatı hakkında detaylı bilgi haberin devamında yer almaktadır.

Halkbank’tan Güvenceli Çek Fırsatı!

Müşterilerine daima kaliteli hizmet sunmaya çalışan Halk Bankası ticari müşterilerine yönelik bir hizmet daha getirdi. Güvenceli çek hizmeti ile müşterilerin çek tahsilatlarını garanti altına alan banka ticari işlemleri kolaylaştırmayı amaç ediyor. Güvenceli çek ile artık çekin ödenmeme riski ortadan kalkıyor.

Güvenceli çek hakkında açıklamalarda bulunan Halk Bakası Genel Müdürü Osman Arslan, ilgili ürün ile işletmelerin çek tahsilatlarını garanti altına aldıklarını ticari işlemlere Halkbank güvencesi getirdiklerini deklare etti. Osman Arslan, güvenceli çek talebinde bulunan müşterilere öncelikle kredi limiti oluşturulacağını, Halk Bankası’nın güvence verdiği meblağın çekin üzerinde basılı olacağını bildirdi. Arslan, bu ürün ile piyasalardaki olumlu havanın devamlılığının sağlanabileceğini vurguladı. Osman Arslan, güvenceli çek dahilinde çek yaprağının üzerinde basılı olan miktarın Halkbank güvencesinde olacağını ve ödeme günü geldiğinde çek keşidecisinin hesabında yeterli para olmasa dahi tahsilat yapılabileceğini sözlerine ekledi. Yeterli para olmadığı durumda meblağ keşidecinin ödeme garanti limitinden karşılanacak. Halk Bankası altın günleri, Halkbank altın hesabı, Halk Bankası vadeli altın hesabı hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Halbank Genel Müdürü Osman Arslan güvenceli çek kapsamında belirlenen özel limit ile müşterilerin ödeme kolaylığına kavuşacağını, diğer yandan ise işletmenin müşterisinin de ödeme garantisinde Halkbank güvencesine sahip olacağını söyledi. Güvenceli çekin nakit yerine geçtiği için nakit taşıma riskini ortadan kaldırdığını da ayrıca belirten Osman Arslan, güvenceli çek kullanan müşterinin prestijinin de olumlu yönde etkileneceğini söyledi.