Halkbank Makedonya Konut Kredisi Hayat Sigortalı!

Halkbank Makedonya Konut Kredisi Hayat Sigortalı!

21 Mayıs 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Makedonya’da topla 41 şubesi ile hizmet veren Halk Bankası, Üsküp’te geniş portföy ağı ile hizmet vermektedir. Halkbank’ın Makedonya şubelerinin yarısı Üsküp’e yayılmıştır. Müşterilerine çeşitli ürünler tasarlayarak finansman sağlayan banka, konut sahibi olmak isteyenlere de likidite imkanı sunmaktadır. Halkbank Skopje konut kredisi hayat sigortalı ve hayat sigortasız olmak üzere iki çeşittir. Halkbank Makedonya Konut Kredisi Hayat Sigortalı başlıklı bu yazımızda sizlere Halkbank Üsküp hayat sigortalı konut kredisi hakkında detaylı bilgi vermeyi amaçladık.

Halk Bankası Skopje Konfor Konut Kredisi kapsamında avantajlı faiz oranları ile finansman sağlamak mümkündür. Uzun vade süresi ile ödeme kolaylığı bulunan bu kredi ürünü ile konut, ev ya da iş yeri satın alabilir, farklı bankadaki borcunuzu kapatmak için finansman sağlayabilirsiniz. Yani Halkbank Skopje konut kredisi koşullarından faydalanarak sağladığınız kredi “borç transferi kredisi” olarak da kullanılabilmektedir. Makedon dinarı Euro, Makedon dinarı nereden alınır, Makedonya dinarı TL hakkında bilgi edinmek için buraya göz atabilirsiniz.

Halkbank Skopje Konut Kredisi Hayat Sigortalı Özellikleri!

  • Halk Bankası Üsküp hayat sigortalı konut kredisi kapsamında azami vade 360 ay olarak belirlenmiştir. 360 aya kadar olan vadelerde kredi geri ödemenizi rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • Halkbank Üsküp hayat sigortalı konut kredisi faiz oranları vade süresine göre farklılk göstermektedir. Kredi faiz oranı ilk üç yıl boyunca sabit ve % 3,40; ardından gelen 2 yıllık dönem için sabit faiz oranı % 4,40’tır. Kalan sürede uygulanan faiz oranı da  5,40 pp + 6 aylık Euribor (SVT 4,90%) (poliçe SVT hesaplamasına dahil edilmemiştir.)
  • Halkbank A.D Skopje konut kredisi koşulları dahilinde kredi taksitleriniz aylık gelirinizin maksimum yarısı kadar olmalıdır.
  • Halkbank Konfor Konut Kredisi hizmeti kapsamında 200 Makedonya Dinarı kredi kayıt bürosu kontrolü için, 150 mkd de kredi başvurusu için tahsil edilmektedir.
  • Halkbank A.D Üsküp konut kredisi uyarınca kredi işlem provizyonu % 0’dır.
  • Bankanın söz konusu kredi hizmetinden faydalanabilmek için yüzde 15 peşinatınızın olması gerekmektedir.
  • Halk Bankası Skopje konut kredisi dahilinde teminat olarak gayrimenkul ipoteği, senet ve senet beyanı gerekmektedir.

Halkbank Skopje hayat sigortalı konut kredisi koşullarından faydalanılarak sağlanan finansman erken ödenmek istendiğinde ücret alınabilmektedir. Eğer farklı bir bankadan refinansman yapılarak kredi kapatılıyor ise Halkbank Üsküp % 3’lük bir ücret tahsil edecektir. Lakin kişi kendi birikimi ile kredisini erken kapatıyor ise ücret alınmamaktadır. Halkbank Makedonya Konut Kredisi  haberi akabinde; Makedon dinarı Euro, Makedon dinarı nereden alınır, Makedonya dinarı TL hakkında bilgi edinmek için buraya göz atabilirsiniz.