Halkbank Kredi Faiz Oranlarını Düşürdü! Halkbank Güncel Kredi Faiz Oranları

Halkbank Kredi Faiz Oranlarını Düşürdü! Halkbank Güncel Kredi Faiz Oranları

14 Eylül 2019 0 Yazar: Emine Zaman

Merkez Bankası kredi faiz indiriminin ardından pek çok banka bireysel kredi faizlerini düşürdü. Halk Bankası da kredi indirimi yapan bankalardan biri. Halk Bankası Müdürü Osman Arslan’ın açıklamalarına göre banka ekonomik büyümeye katı sağlamak, piyasa ihtiyaçlarına katkıda bulunmak amacı ile faiz indirimine gitmiştir. Halkbank güncel kredi faiz oranları hakkında merak ettiğiniz detaylar haberimizin devamındadır.

Halkbank Güncel Kredi Faiz Oranları

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları ve Örnek Hesaplama

Halkbank  konut kredisi faiz oranlarını indirdi. Yapılan bu indirim sonucunda konut kredisi faiz oranları aylık % 0,99’a kadar geriledi. Halk Bankası konut kredisi faiz oranları  müşterinin kullanmak istediği kredi miktarına göre farklılık göstermektedir. Banka 500.000 TL’ye kadar kullanılan kredilerde aylık yüzde 0,99; 500.001 TL ile 1 milyon TL arasında kullanılan kredilerde aylık % 1,19; 1 milyon TL ve üzeri miktarlarda kullanılan kredilerde ise aylık % 1,39 faiz oranı uygulanmaktadır. Halk Bankası konut kredisi kapsamında 180 aya varan vadelerde konut kredisi kullanılabilmektedir. Bir ev hayali kuran, birikimini ev alarak değerlendirmek isteyen müşteriler Halkbank konut kredisi hizmetinden faydalanarak finansman sağlayabilir uzun vade ve düşük faiz oranı fırsatından faydalanabilirler.

Halkbank konut kredisi dahilinde 100.00 TL finansman sağlamak isteyen müşteri aylık %0,99 faiz oranından faydalanacaktır. Kredi geri ödemelerini 60 ay vadede tamamlamak istediği taktirde aylık taksitleri 2.218,39TL olacaktır. Toplamda geri ödenmesi gereken meblağ ise 133.103,03 şeklindedir. Bireysel ve konut sigortası bedelleri kredi kullanımı sırasında müşteriye bildirilmektedir.

Size uygun ihtiyaç kredisi seçenekleri için buraya göz atabilirsiniz.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ve Örnek Hesaplama

Bankanın yaptığı faiz indiriminin ardından Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranları maaşını Halkbank’tan alan müşteriler için aylık %1,49; diğer müşteriler için ise aylık yüzde 1,59 şeklinde revize edilmiştir. Söz konusu kredi hizmeti dahilinde azami vade 60 ay olarak belirlenmiştir.

Halkbank ihtiyaç kredisi ürününden faydalanarak 10.000 TL finansman sağlamak isteyen ve maaşını Halkbank’tan almayan bir müşteri aylık % 1,59 faiz oranından faydalanacaktır. Müşteri kredi geri ödemelerini 24 ay vadede ödemek istediği taktirde aylık taksitleri 523,22 TL olacaktır. Toplam geri ödenmesi gereken meblağ ise 12.557,20 TL olacaktır.