Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası’nda Yüzde 0,80’den Başlayan Faiz Oranları!

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası’nda Yüzde 0,80’den Başlayan Faiz Oranları!

26 Ocak 2017 0 Yazar: Emine Zaman

Halkbank, konut kredileri kapsamında faiz oranlarını aylık %0,80 seviyesine kadar indirdi. Halkbank tarafından düzenlenen Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası uyarınca faiz oranları aylık %0,80’den başlayıp, vade tercihine göre artış göstermekte.

Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası dahilinde likidite edinerek kolayca ev sahibi olmak isteyenler için haberimizde ev kredisi örnek hesaplamalarını da bulabilirsiniz.

Konut Kredisi Örnek Hesaplama

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası dahilinde 36 ay vadeli olarak 100.000 TL finansman edinen bir müşteri aylık %0,80 faiz oranından faydalanabilecektir. Bu durumda müşterinin bankaya yapacağı aylık geri ödemeler 3.208 TL sabit taksitler halinde olacaktır. Kredinin müşteriye yıllık maliyeti %11,0243 düzeyinde gerçekleşecektir.

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası kapsamında 120 ay vadeli olarak konut finansmanı edinmek isteyen bir müşteri; 100.000 TL likidite kullanımında bankaya aylık 1.359 TL sabit taksit ödemeleri yapacaktır.

Halkbank, kampanya uyarınca ev kredisi edinen müşterisinden; kredi meblağının binde 5’i oranında kredi tahsis ücreti tahsil etmektedir. 100.000 TL finansman ediniminde bu tutar 500 TL olarak müşteriye yansıtılmaktadır.

Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanya Koşulları

Halkbank’tan cazip oranlarla konut kredisi edinebilmek için banka, hesaplı evim ev kredisi paketi almayı şart koşmuştur. Paket kapsamında müşteriler; kredi kartı başvurusu yapmak ve en az aylık taksitleri tutarında kredili mevduat hesabı açtırmak zorundadırlar. Bununla birlikte Halkbank paket kapsamında müşterilerin en az 3 adet otomatik ödeme talimatı vermesini talep etmektedir.

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi uyarınca müşterilere yansıtılacak bazı masraflardan da bahsetmekte yarar var. Krediye konu evin değerinin tespit edilmesi için alınması gereken ekspertiz raporu için gereken masraf, banka tarafından müşteriye yansıtılmaktadır. Ayrıca ev kredisi çekilerek edinilen konutun üzerine ipotek tesis edilmekte ve bahse konu ipotek tesis bedeli de müşteriden tahsil edilmektedir. İpotek tesis ücreti olarak müşterilerden 156 TL alınmaktadır. Ekspertiz ücreti olarak alınan ücret ise; krediye konu evin metrekaresine ve lokasyonuna bağlı olarak değişkenlik arz etmekle birlikte ortalama 650 TL’dir.

Halkbank, Hesaplı Evim Kampanyası ile piyasada edinilebilecek en uygun faiz oranlarından birini sunmaktadır. Bankacılık sektöründe aylık %1,10 düzeyinde dahi ev kredisi faizi bulunduğu dikkate alındığında bahse konu kredi faiz oranının cazipliği ön plana çıkmaktadır.