Halk Bankası Çiftçi Kredisi Seçenekleri ve Hesaplama

Halk Bankası Çiftçi Kredisi Seçenekleri ve Hesaplama

28 Ocak 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Müşterilerine çok çeşitli kredi ürünleri sunan Halkbank, tarım sektörüne de kredileri ile destek vermektedir. Ülkemizde önemli bir ekonomik değere sahip olan tarım sektörü, hem ülke ekonomisine katkı sağlaması hem de çiftçinin geçimini sağlaması bakımından büyük önem arz etmektedir. Halk Bankası da çiftçimize, tarımsal alanda faaliyet gösteren üreticimize yönelik “Tarım Destek Paketi” hazırlamıştır. Halkbank Tarım Destek Paketi Halkbank Tarım Kredisi detayları ve Halk Bankası çiftçi kredisi hesaplama yazının devamında yer almaktadır.

Halk Bankası Çiftçi Kredisi Seçenekleri

Halk Bankası Tarım Destek Paketi içerisinde; Tarım Destek Kredisi, Traktör ve Tarım Makinaları/ Ekipmanları Kredisi, Tarımsal Arazi Alım Kredisi, TMO Makbuz Senedi Karşılığı Kredi, Sera İşletme ve Sera Yapım Kredisi, IPARD-Kırsal Kalkınma Hibe Programı Kredisi, Topraksız Tarım Kredisi, Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi, Çeltik Kredisi bulunmaktadır. Halk Bankası çiftçi kartı ya da Halk Bankası tarım kartı güncel olarak bulunmamaktadır.

Halkbank Tarım Destek Kredisi

Halk Bankası tarım destek kredisi kapsamında üreticinin ekim öncesi tohum, gübre, ilaç, fide, vb. gibi ihtiyaçları için ya da hasat döneminde ihtiyaç duyulabilen nakit gereksinimini ortadan kaldırmak için sunduğu finansman çeşididir. İlgili kredi uyarınca 48 aya varan vade imkanı bulunmaktadır.

Halkbank Traktör ve Tarım Makinaları Kredisi

Halk Bankası Traktör ve Tarım Makinaları/ Ekipmanları Kredisi dahilinde finansman sağlayarak ihtiyaç duyduğunuz 0 km ya da ikinci el tarımsal ekipmanı 60 aya varan vadelerle satın alabilirsiniz. Yeni (sıfır km) araç alımlarında ürün fatura bedelinin yüzde 70’i; ikinci el araçlarda ise kasko değerinin yüzde 50’si finanse edilebilmektedir. Halk Bankası traktör kredisi faiz oranları güncel olarak belirlenmekte olup hali hazırda aylık yüzde 1 seviyesinden başlamaktadır.

Halkbank Sera İşletme ve Sera Yapım Kredisi

Halk Bankası Sera İşletme ve Sera Yapım Kredisi kapsamında sera yapımı ya da tadilatı yahut ihtiyaç duyduğunuz tohum, fide, zirai ilaç, vb. gibi malzemeler için finansman sağlayabilirsiniz. Sera yapımı için sağladığınız finansman geri ödemelerini maksimum 48 ay vadede, işletme kredisi olarak sağladığınız finansmanı ise maksimum 24 ay vadede ödemeniz gerekmektedir.

Halkbank Topraksız Tarım Kredisi

Halk Bankası Topraksız Tarım Kredisi dahilinde topraksız tarım yapmak isteyen müşteriler finansman sağlayabilmektedir. İlgili kredi kapsamında topraksız tarım yapılacak olan arazi, konstriksüyon, sulama, gübreleme, iklimlendirme sistemleri, fog sistemi, vb. gibi giderler için kredi kullanılabilmektedir. Halkbank kredi üst limitini projeye göre belirlemekte ve TL ya da döviz cinsinden kredi sağlayabilmektedir. Topraksız tarım uyarınca sağlanan yatırım kredileri azami 5 yıl vadede, işletme kredileri ise azami 2 yıl vadede ödenebilmektedir.

Halkbank TMO Makbuz Senedi Karşılığı Kredisi

Halk Bankası TMO Makbuz Senedi Karşılığı Kredisi uyarınca Toprak Mahsülleri Ofisi’ne ürün teslimi sonrasında verilen makbuz senedi karşılığında Halkbank kredi sunmaktadır. Bahse konu krediye konu olan ürünler arpa, yulaf, buğday, tritikale, mısır, çeltiktir.

Halkbank Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi

Halk Bankası Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi dahilinde modern sulama sistemlerinden kullanarak verimini artırmak isteyen müşteriler likidite sağlayabilirler. Halkbank sulama sistemi kredisi uyarında hareketli yağmurlama sulama sistemi için proforma fatura bedelinin yüzde 70’i; damlama sulama ve yağmurlama sulama sistemi içinse proforma fatura bedelinin yüzde 75’i finanse edilebilmektedir.

Halkbank Çeltik Kredisi

Halk Bankası Çeltik Kredisi kapsamında ekim öncesi, sonrası ve hasat dönemi tüm nakit ihtiyaçlarınız için finansman sağlayabilirsiniz. Kredi dahilinde azami vade 12 aydır.

Halkbank IPARD -Kırsal Kalkınma Hibe Programı Kredisi

Halk Bankası IPARD -Kırsal Kalkınma Hibe Programı Kredisi dahilinde IPARD Kırsal Kalkınma Hibe Programı’ndan hibe almaya hak kazanan müşterilerine finansman sağlamaktadır. Finansman tutarı proje yatırım bedelinin yüzde 75’ine kadar sağlanabilmektedir.

Halkbank Tarımsal Arazi Alım Kredisi

Halk Bankası Tarımsal Arazi Alım Kredisi dahilinde üretim yaptığınız arazinin büyütülmesi yahut yeni arazi alımlarınız için gerekli olan finansman sağlanmaktadır. İlgili kredi kapsamında azami vade 60 ay olarak belirlenmiştir.

Halkbank kimin, Halkbank ortaklık yapısı hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz.

Halk Bankası Çiftçi Kredisi Hesaplama

Halk Bankası çiftçi kredisi ürünlerinin her biri için ve her bir farklı müşteri için farklı faiz oranları belirlemektedir. Bu oran müşterinin kredi notuna, talep ettiği kredi meblağına ve geri ödeme vadesine göre değişmektedir. Buna rağmen örnek Halk Bankası Çiftçi Kredisi hesaplaması yapmak gerekirse…

  • Kullanılan Çiftçi Kredisi: 75.000 TL
  • Faiz Oranı: %1,05
  • Vade: 60 Ay
  • Aylık Taksit Tutarı: 1.788,97
  • Toplam Geri Ödeme: 107.732,10 TL