Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Açık Hesap

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Açık Hesap

7 Ağustos 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Kredili mevduat hesabı, vadesiz mevduat hesabınıza tanımlanan, paranız olmasa dahi harcama yapabildiğiniz bir ek hesaptır. “Hazırda kredim dursun zor zamanlar için” diye düşünenler ya da harcamalarını azaltmak istemeyenler Halkbank kredili mevduat hesabı açık hesap başvurusu yaparak finansman seçeneklerini çoğaltabilirler.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Açık Hesap Başvuru

Halk Bankası kredili maaş hesabı açık hesap, vadesiz mevduat hesabınızda para kalmadığı durumlarda harcama ve nakit çekim yapabileceğiniz, otomatik ödemelerinizi ve düzenli ödemelerinizi aksatmadan gerçekleştirebileceğiniz bir ek hesaptır. Kredili mevduat hesabı; avans hesap, ek hesap, eksi hesap, KMH, kredili maaş hesabı şeklinde de bilinmektedir. Halk Bankası açık hesap başvurusu için; Halkbank ek hesap nasıl açılır sorusuna yanıt verecek olursak, Halkbank şubelerinden, resmi internet sitesinden ve Halkbank Dialog’dan başvurulabilmektedir. Ayrıca Halkbank kredi mevduat hesabı başvurusu SMS ile de yapılabilmektedir. Diğer bankaların kredili mevduat hesabı ürünleri için buraya göz atabilirsiniz.

Halkbank KMH kısa mesaj ile başvurmak için “ACIKHESAP, TC kimlik numarası, gelir bilgisi ve talep edilen limit miktarı aralarında boşluk bırakılarak yazılıp” 3452’e yollamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra Halkbank kredili mevduat hesabı limit yükseltme konusu da merak edilen detaylardan biridir. Halkbank açık hesap limiti gelirinize göre banka tarafından tayin edilmektedir. Açık hesap limit artırma işlemi gelirinizin artması ile gerçekleşebilir.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Açık Hesap Limit Arttırma

Halkbank avans hesabı açık hesap limiti banka tarafından gelirinize göre belirlenmektedir. Halk Bankası kredili maaş hesabı kapsamında kullanılan tutar hesabınızda eksi bakiye olarak görünmektedir. Hesabınıza para yatırdığınızda öncelikle kredili maaş hesabı dahilinde harcanan ve eksi bakiye olarak görünen tutar kapanır ve sonra artı bakiyeye geçer. Halk Bankası açık hesap limit yükseltme işlemi Halk Bankası şubelerinden, Halk Bankası müşteri hizmetlerinden ya da Halk Bankası internet sitesinden gerçekleştirilebilmektedir.

Halkbank Açık Hesap Hesaplama! Halkbank Ek Hesap Faiz Hesaplama!

Halk Bankası ek hesap uyarınca faiz oranı kullanılan tutara, kullanıldığı gün kadar işletilir. Yani KMH’den 100 TL kullanmış ve 5 gün sonunda bu parayı geri yatırmış iseniz, 100 TL’ye 5 günlük faiz işletilmiştir. İşletilen faiz miktarı müşteri talebine bağlı olarak aylık ya da üç aylık olarak hesaba yansıtılmaktadır. Halkbank ek hesap faizi aylık yüzde 1,95’dir. Halkbank ek hesap dahilinde faiz günlük işletilmektedir.

Diğer bankaların kredili mevduat hesabı ürünleri için buraya göz atabilirsiniz.

Halkbank Avans Hesap Kapatma! Halk Bankası Ek Hesap Kapatma!

Halk Bankası avans hesap kapatma işlemi, ek hesabın borcu ödendikten sonra bankaya başvurarak yapılabilmektedir. Halk Bankası şubelerinden Halk Bankası açık hesap kapatma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Aynı şekilde borcu ödenmiş Halk Bankası Kredili mevduat hesabı kapatma işlemi Halk Bankası müşteri hizmetlerinde de gerçekleştirilebilmektedir.

Kaynak: https://www.halkbank.com.tr/