Halk Bankası

Halk Bankası

16 Haziran 2020 2 Yazar: Nilgün Ciğerci

Türkiye Halk Bankası AŞ kısa adıyla Halkbank, ülkemizdeki 3 kamu bankasından bir tanesidir. Halkbank ilk olarak küçük ve orta ölçekli esnafın kredi ihtiyaçlarını uygun ve hızlı bir şekilde karşılanabilmesi için kurulmuş bir bankadır. Banka faaliyetlerine 1938 yılında başlamıştır. 128.840 milyon TL aktif büyüklüğü ile dünyanın en büyük 159. Bankasıdır.

Banka bünyesine kattığı diğer bankalar ile günden güne gelişmiş ve güçlenmiştir. 1992 yılında Türkiye Öğretmenler Bankası’nın bünyesine katılması ile başlayan büyüme serüveni 1993’te Sümerbank, 1998’de Etibank’ın Halkbank’a devredilmesi ile devam eder. 2001 yılında Mülga Türkiye Emlak Bankası’nın 96 şubesinin de bankaya devriyle birlikte Halkbank iyice güçlenmiştir. Son olarak 2004 Pamukbank’ında katılımıyla banka gerek müşteri gerekse şube ve personel altyapısı olarak oldukça gelişmiştir. 2000’li yıllarda kamu bankalarındaki dönüşümle Halkbank’ta yeni bir vizyon ve misyon belirleyerek ticari faaliyetlerini sürdürmüştür.

Kobiler İçin Avantajlı Krediler

Bugün Halkbank kuruluş amacı olan KOBİ’leri çeşitli kredi ve finansmanlar ile desteklemeye devam ediyor.  KOBİ’ler için sunduğu kredilerden bir tanesi işe devam Desteği- Küçük işletme için can suyu kredisi. Bu krediden yıllık geliri 3 milyon TL’nin altındaki tüm KOBİ’ler yararlanabiliyor. Başvuru yaptığınızda size banka trafından 36 ay vadeli yıllık %7.50 faiz oranı ile 25 bin TL kredi desteği sunuluyor. Bu destek bankanın kart hizmeti olan Paraf  KOBİ kart imkanı ile birlikte sunuluyor. Kredi’den yararlanan esnaflara verilen Paraf KOBİ kart içerisinde 25 bin TL limit barındırıyor.  Banka tarafından KOBİ’ler için 27’ye yakın farklı destek paketi sunuluyor. Halkbank KOBİ ağırlıklı hizmet politikasını bireysel, ticari/kurumsal ve yatırım odaklı bankacılık hizmetleri ile de desteklemektedir.

Bireysel İhtiyaçlarınızda Halkbank Var!

Bireysel müşteriler içinde oldukça fazla kredi ve hizmet sunan bankadan uygun faizli krediler alabilirsiniz. Banka tarafından anlık ihtiyaçlarınıza cevap vermesi için sunulan ihtiyaç kredilerinden birisi olan hızlı krediyi 60 aya varan vade ile alabilirsiniz. Krediye %1.07 faiz oranı uygulanıyor. Ancak banka tarafından sunulan ihtiyaç kredisi kendi içerisinde 7 farklı kolada ayrılıyor.  Bunlar hızlı kredi, maaşını Halkbank’tan alanlar, kamu çalışanlarına özel, özel sektör çalışanlarına özel, mutlu emekli ihtiyaç kredisi, Halkbank gayrimenkul işyeri satışı ve Halkbank gayrimenkul arsa satışı ihtiyaç kredisi. Bu kredilerin tamamında farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Krediler için uygulanan faiz oranları ise hızlı kredi için %1.07, maaşını Halkbank’tan alanlar için %0.98, kamu çalışanlarına ve özel sektör çalışanları olanlar için %1.05, mutlu emekli ihtiyaç kredisi için %0.98, gayrimenkul işyeri ve arsa satışı için olan kredide ise %0.79 faiz oranı uygulanmakta.

Halkbank’tan ayrıca taşıt ve konut kredileri de alabilirsiniz. Halk Bankası Taşıt kredisi için %0.94’ten başlayan faiz oranları uygulanırken konut kredisi içinde %0.94’ten başlayan faiz oranları uygulanmaktadır.

https://www.bankalar.org/halkbankasi/