GZNMI: Gezinomi Halka Arz Sonuçları Açıklandı

GZNMI: Gezinomi Halka Arz Sonuçları Açıklandı

3 Mart 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

GZNMI: Gezinomi halka arz sonuçları açıklandı… Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret Anonim Şirketi’nin yüzde 40’ı 1-2 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen talep toplama işlemi ile halka arz edildi. Her bir payın 14 TL’den 10 milyon lotun satıldığı halka arz işlemine 11 kat talep geldi. Özellikle yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edilen paylara gelen 26,1 katlık talep dikkat çekti. Arz büyüklüğü 140 milyon Türk Lirası olarak gerçekleşti. Haberimiz devamında Gznmi halka arzına dair detaylar ve işlem günü hakkında bilgiler yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

GZNMI: Gezinomi Halka Arz Sonuçları Belli Oldu

Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret A.Ş. halka arzında 14 TL hisse fiyatı üzerinden 10 milyon TL’lik nominal değerli pay satıldı. Böylelikle toplam halka arz büyüklüğü 140 milyon TL oldu.

Halka arzda toplam 5 bin 391 yatırımcıdan halka arz edilen 10 milyon TL nominal değerli payların 11
katına denk gelen 110,8 milyon TL nominal değerli filtrelenmemiş pay talebi geldi.

Halka arzda yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edilen payların 26,1 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilen payların 7,5 katı, yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edilen payların 2 katı talep geldi.

Halka arza aracılık eden Info Yatırım tarafından KAP’a yapılan açıklamaya göre, halka arz edilen hisselerin yüzde 25’i yurt içi bireysel, yüzde 55’i yurt içi kurumsal, yüzde 20’si de yurt dışı kurumsal yatırımcıya dağıtıldı.

Gznmi İşlem Günü Ne Zaman?

Gezinomi halka arzı 2 Mart itibari ile tamamlanırken, hissenin Borsa İstanbul’da bu hafta işleme başlaması beklenmiyor. Bu konuda henüz net bir açıklama yapılmamış olsa da; Gznmi’nin Borsa İstanbul’da 7 Mart 2022 Pazartesi günü ile başlayan hafta içi işlem görmeye başlayacağı ön görülüyor. Gznmi’nin BİST’te göstereceği performans yatırımcıları ve paydaşları tarafından merakla bekleniyor.