GRSEL Halka Arz Sonuçları Açıklandı

GRSEL Halka Arz Sonuçları Açıklandı

5 Mart 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

GRSEL halka arz sonuçları açıklandı… Gürsel Turizm 3-4 Mart tarihleri arasında İnfo Yatırım konsorsiyum liderliğinde halka arz edildi. Halka arzda eşit dağıtım sistemi benimsendi. Her bir pay 8,25 TL’den satıldı. Halka arzda 15 milyon TL nominal değerdeki paylar sermaye artışı kapsamında, 7 milyon TL nominal değerdeki paylar ortak satışı kapsamında olmak üzere toplam 22 milyon adet pay satışa sunuldu ve payların tamamı alıcı buldu. 22 milyon lot hisseye yaklaşık 4,01 kat talep geldiği açıklandı. GRSEL paylarını almak için 256.544 yatırımcı talepte bulundu. Halka arza ilk gün (3 Mart Perşembe) talep girenlere maksimum 88 lot ve ikinci gün (4 Mart Cuma) talep girenlere de maksimum 87 lot dağıtım gerçekleştirildi. Haberimiz devamında konunun detayları yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

GRSEL Halka Arz Sonuçları Açıklandı

Gür-sel Turizm Taşımacılık ve Servis A.Ş. halka açıldı. İnfo Yatırım aracılığında 3-4 Mart tarihleri arasında Borsa İstanbul’da (BİST) Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama yöntemiyle gerçekleşen halka arzda şirket hisseleri 8,25 TL’den ihraç edildi.

Firmanın halka arzında yatırımcılar, tüm aracı kurumlardan ve bankalardan talep gönderilebildi. Sabit fiyatla Borsa’da satış yöntemi ve eşit dağıtım şeklinde gerçekleştirilen arzda, 3 Mart Perşembe ve 4 Mart Cuma tarihlerinde GRSEL.HE koduyla talep toplandı.

İnfo Yatırım aracılığıyla gerçekleşecek halka arzda 15 milyon TL nominal değerdeki paylar sermaye artışı kapsamında, 7 milyon TL nominal değerdeki paylar ortak satışı kapsamında olmak üzere toplam 22 milyon adet pay satışa sunuldu. Satışa sunulan payların tamamı alıcı buldu. Halka arza 4 kattan fazla talep geldi. Toplam yatırımcı sayısı 256.544 kişi olarak açıklandı.

GRSEL Ne Zaman İşleme Başlayacak?

Gürsel Turizm hissesi GRSEL’in borsada işlem görmeye başlayacağı tarih henüz duyurulmadı. Bununla birlikte, GRSEL paylarının 7 Mart 2022 Pazartesi günü ile başlayan hafta içinde işlem görmeye başlamasına kesin gözüyle bakılıyor.