GLYHO: Naturelgaz ve Petrol Ofisi Anlaştı

GLYHO: Naturelgaz ve Petrol Ofisi Anlaştı

11 Şubat 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

GLYHO: Naturelgaz ve Petrol Ofisi iki sene içerisinde 12 yeni Oto CNG istasyonu kurmak adına anlaştı. Naturelgaz’ın hisselerinin %95,5 oranında sahibi konumunda bulunan Global Yatırım Holding Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada hali hazırda Naturelgaz’ın 9 Oto CNG istasyonu bulunduğu ve bahse konu anlaşma ile 12 yeni Oto CNG istasyonunun daha kurulmasının hedeflendiği belirtildi. Konu hakkında 11 Şubat 2021 Perşembe günü yapılan açıklamanın detayları haberimiz devamında verilmiştir. Global Yatırım Naturelgaz’ı halka arz ediyor haberi için de buraya göz atabilirsiniz.

GLYHO: Naturelgaz ve Petrol Ofisi Anlaştı

Global Yatırım Holding Anonim Şirketi’nce yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmiştir:

“ Şirketimizin %95,5 oranında bağlı ortaklığı olan Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Naturelgaz”), Türkiye genelinde ekonomik ve çevreci bir yakıt olan Oto CNG (Sıkıştırılmış Doğal Gaz) istasyonları kurarak Oto CNG pazarının geliştirilmesi için Petrol Ofisi ile işbirliği yapmak üzere anlaşmış olduklarını Şirketimize bildirmiştir.

Bu kapsamda, taraflar bir araya gelerek Petrol Ofisi’ne veya bayilerine ait istasyonlarda, yatırımı, tüm ruhsat ve lisansları Naturelgaz’a ait olan Oto CNG istasyonları kurarak istasyon sayısının arttırılması ve elde edilecek olan gelirin paylaşımı konusunda mutabakata varmışlardır.

Naturelgaz’ın Türkiye genelinde kritik lojistik rotalarda kurulu olan 9 aktif Oto CNG istasyonu bulunmaktadır. Bu anlaşma ile birlikte taraflar iki sene içerisinde 12 yeni Oto CNG istasyonu kurmayı hedeflemektedir. ”

Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)